Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ANTALYA'da Demre Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın (DEM-VAK) olağan genel kurulunda yeni yönetim belirlendi.

Demre Kaymakamlığı Toplantı Salonu'ndaki genel kurula, vakıf başkanı Kaymakam Onur Şatıroğlu, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve vakfın 22 üyesinden 17'si katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda, faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.

Vakıf başkanı ve Kaymakam Şatıroğlu, "DEM-VAK 22 yıllık bir vakıf. Demre'ye bir yüksek okul kazandırmak için yola çıkılmış. Vakıf öncülüğünde okulun yapımı başlamış. Daha sonra Demreli hayırsever iş insanı Hasan Önal, Demre Hasan Önal Meslek Yüksek Okulu'nun yapımını tamamlamış. Daha sonra DEM-VAK'ta bir durağanlık başlamış. Artık yeniden vakfı harekete geçirme zamanı geldi. Vakfımızı harekete geçirerek, ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vereceğiz. Okulların sorunlarını çözüme kavuşturacağız. İlçemizdeki eğitimin kalitesini artırmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışacağız" diye konuştu.

Kurulda her üyenin bağışta bulunmasına ve vakıf için yardım kampanyası düzenlemesine karar verildi. Yapılan seçimde, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu başkanlığında yönetim kurulu üyeliklerine Orhan Avcı, İzzet Boztepe ve Nihat Karayel seçildi. Denetim Kurulu üyeliklerine de Mehmet Sadık Bayraktaroğlu, Ahmet Gümrükçü ve Mustafa Özen getirildi.

FOTOĞRAFLI