İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, su tasarrufu konusunda farkındalık amaçlayan Damlaya Damlaya Çöl Olur adlı proje tanıtıldı.
Vali Yılmaz, proje Koordinatörü ve Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Suna Gökşen ve öğrenci Büşra Solak, Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Sultan Arı, Karacaoğlan Ortaokulu öğrencisi Hayriye Beray Cinkara’ya Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seydi Göçer,  Karacaoğlan Ortaokulu Müdürü Bekir Cinkara ve Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdullah Erdem’i makamında kabul etti.
Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Suna Gökşen, bir sosyal sorumluluk projesi olan Projenin Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu, Karacaoğlan Ortaokulu, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu ve Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere her okuldan 3 öğrenci ve 1 öğretmen tarafından yürütüldüğünü söyledi. Proje Koordinatörü Gökşen, Projenin amacının suyun önemini anlatmak, temiz su kaynaklarının ileride yetersiz kalacağını vurgulayarak su tasarrufunun önemi konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu kaydetti.
 Öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Erdinç Yılmaz,  suyun çok kıymetli ve yaşamsal bir kaynak olduğunu belirterek, farkındalık oluşturacak bu projenin çok önemli olduğunu kaydetti. Su tasarrufu konusunda duyarlılıklarından dolayı öğrencileri kutlayan Vali Yılmaz, bu güzel projeyi yapan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. (DHA)
FOOĞRAFLI

Kaynak: dha