Rize'ye 11 doktor atandı Rize'ye 11 doktor atandı

HABER:ARZU ERBAŞ/Rize’de 11 Ocak 2022’de imzalanan protokolün ardından Merkez Pekmezli Köyünde hızlı bir şekilde yapımına başlanılan Huzurevi Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi tamamlanarak hizmetebaşladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen toplu açılışla hizmete giren Müyesser Kart Huzurevi Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi misafirlerini ağırlamaya başladı.

Rizeli hayırsever iş insani Abdulkadir Karttarafından yaptırılan ve annesinin adı verilen 100 yatak kapasiteli Müyesser Kart Huzurevi Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi modern mimari ve Rize mimarisinin birleşimi ile yapıldı. 5 katlı binada 10 bin metrekare alanda hizmet verilecek huzurevinde ilk etapta 50 personel ile hizmete başladı.

Çok amaçlı salonlar, hobi atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kütüphane, konferans salonu gibi alanlarla misafirlerine sıkılmadan zaman geçirebilmelerine olanak sağlayan huzurevinin 3 bin metrekare bahçesinde yer alan piknik alanları, hobi ve yaz-kış bahçeleri ile doğayla iç içe alanlar oluşturuldu. Huzurevi ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

Editör: Medya Laz