ADANA,(DHA)- SİGORTA Shop Kadınlar Voleybol 1. Lig'i yarı finalinde Çukurova Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 3-1 yenerek gruptan lider olarak çıktı ve final grubuna kaldı.
İlk iki maçını kazanarak final grubuna kalmayı garantileyen Çukurova’nın Sultanları, grupta iddiası kalmayan rakibi karşısında maça tutuk başladı. ilk sette istediği oyunu bir türlü ortaya koyamayan Çukurova Belediyesi SK, seti 25-19 kaybetti ve geriye düştü.
Çukurova’nın Sultanları ikinci sette kendini buldu. Rakibi karşısında üstünlüğünü kabul ettiren Çukurova Belediyesi SK, 25, 18 kazandığı bu setin ardından üçüncü sette de iyi bir oyun ortaya koyarak rakibini sahadan sildi ve 25-10’luk set sonucu ile 2-1 öne geçti.
Çukurova Belediyesi Spor Kulübü son seti 25-19 maçı da 3-1 kazanarak grupta 3’te 3 yaparak final grubuna kaldı. Final grubu maçları 1-3 Nisan tarihleri arasında yine Bursa’da oynanacak. Çukurova’nın Sultanları maçın ardından galibiyeti Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’le birlikte kutladı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha