İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci ve beraberindeki heyetle beraber esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çolak, Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri ile Rize Belediyesi Meydan Sosyal Tesisi'ni ziyaret etti. Esnaflar ve vatandaşlar ile görüşerek sorunları dinleyen Çolak, “Halkın sıkıntısını, yerel yönetimden beklentilerini, istek ve arzularını daha iyi öğrenip uygun çözümler üretebilmek, ihtiyaçları karşılayabilmek, dertlerine derman olabilmek amacıyla hareket ediyoruz. Uzman kadrolarımız tarafından hazırlanan projelerimiz ile Rizemizi marka şehir yapacağız” dedi.

Kendisinin Rize’yi Rize’nin de kendisini çok iyi tanıdığına vurgu yapan Çolak, çözüm odaklı bir belediye başkanlığı önerdiklerini belirterek, “Bu sokaklar, bu kaldırımlar beni çok iyi tanıyor. Her bastığım taş Cemil abi naber diyor bana. Beni tanıyor, bende sizi tanıyorum. Abi kardeş bir belediye başkanlığı öneriyorum. Rozet takılmadan bir belediye başkanlığı öneriyorum. İnsanın ulaşılabileceği, muhatap alınacağı bir belediye başkanlığı öneriyorum. İki adamın lafının geçmeyeceği, istişarelerle karar alınabilecek bir belediye söylüyorum. Sorunları dinleyip çözüm odaklı dinleyebilecek bir belediye başkanlığı öneriyoruz.” diye konuştu.

Rize'de işsizliğin ve göçün önemli bir sorun olduğunu ve bu sorunların çözümü için istihdam yaratmanın şart olduğunu belirten Çolak, Rize’deki işsizlerle işsizlik nedeniyle göç etmek zorunda kalan vatandaşlara istihdam sağlamak istediklerini ve bu nedenle de göç edenleri istihdamla Rize’ye geri döndürmek istediklerini kaydederek, “Proje yapıyoruz bir iki fabrikayı zengin iş adamına açtırabilir miyiz? Bizden daha mutlusu yok. Buralar kaldırım olmuş, asfalt olmuş, dükkanın çatısı olmuş bunlar yapılır. Önemli olan 1000 kişiye, 2000 kişiye istihdam yapabilir miyiz? Derdimiz budur. Bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

Rize’nin sorunlarını çözmek için adım atmak gerektiğini ve bu adımı Cemil Çolak olarak kendisinin attığını belirten Rize Belediye Başkan Adayı Cemil Çolak, üretime ve istihdama önem vereceklerini vurguladığı konuşmasında şunları kaydetti: “5000 göç oldu 5 yılda. O 5000’i geri çevirebilir miyiz? Bunun için istihdam lazım. Ekmek, ekmek, ekmek. Sokağı geziyoruz kimsede ekmek yok. Cepte para yok abi işsiziz. Dolayısıyla b uda bizi yaralıyor. Ne yapabiliriz? Belediyeye hepsini alabilir miyiz alamayız. İstihdam alanı yapabilir miyiz yapabiliriz. Kamu kurumlarıyla protokol imzalayıp proje yapabilir miyiz yapabiliriz. Üniversitede okuyan çocuklarımıza aş evi yapabilir miyiz yapabiliriz Beyaz masayı kurup Rize’nin zengin iş adamlarından bütün zekatlarını oraya toplayıp 46 mahallede ihtiyaç sahiplerine dağıtabilir miyiz dağıtabiliriz. Bunları yapmak için bir adam gerekiyor bir adım atmak gerekiyor. O da bu abiniz olacak inşallah. Rize Belediye Başkan Adayı olarak muazzam bir sevgi muazzam bir ilgi. Ramazan’a rağmen yorgunluğumuzu unutturdu bize.”

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-1.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-3.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-2.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-4.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-5.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-6.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-7.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-8.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-9.jpg

yeniden-refah-partisi-rize-belediye-baskan-adayi-cemil-colak-rizede-secim-ziyaretleri-10.jpg

Editör: Medya Laz