Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Rize’deki 3., ülke genelindeki 10. Çay Satış Mağazasını Ziraat Çay Bahçesi olarak bilinen Ziraat Botanik Çay Bahçesinde açacak.

ÇAYKUR, Rize merkezde yer aldığından kentin turizm destinasyonlarının başlangıç noktası sayılan ve her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ziraat Botanik Çay Bahçesinde Rize Evleri, mini çay fabrikası, yeni oturma alanları ve otopark yapımı ile Ziraat’te yer alan mini kuru çay satış büfesini modern çay satış mağazasına dönüştürmek üzere çalışma başlattı. Ziraat Botanik Çay Bahçesinde bir süredir devam eden Rize Evleri, mini çay fabrikası yapımı, yeni oturma alanları ve otopark yapımı çalışmalarına istinaden Ziraat Bahçesine 3. otoparkı kazandırmak üzere olan ÇAYKUR, yeni otoparkın hemen girişinde ürettiği 100'ün üzerinde çay çeşidinin satışa sunulduğu 170 metrekare alanda Çay Satış Mağazasını yapıyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Kayseri’de hizmete açılan, henüz resmi açılışı yapılmayan Çay Satış Mağazasının ardından, 2023’ün ilk çeyreğinde hizmete girmesi beklenen Ziraat Çay Satış Mağazası, ÇAYKUR’un Rize’deki 3., ülke genelindeki 10. Çay Satış Mağazası olacak.

Ürettiği doğal ve sağlıklı çay çeşitlerini Türkiye'nin dört bir yanında tüketicilerle buluşturan ve yurt içinde çay satış mağazaları zincir halkasını genişleten ÇAYKUR, Rize, Artvin, Giresun, Erzurum, İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’dan sonra 9. çay satış mağazasını Kasım ayı içerisinde Kayseri’de açmıştı.

Çay Satış Mağazaları, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’in tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılmasına katkıda bulunması için '81 ilde 81 Satış Mağazası' sloganı ile başlattığı projedir.

caykur-ziraate-modern-cay-satis-magazasi-yapiyor-5.jpg

caykur-ziraate-modern-cay-satis-magazasi-yapiyor-6.jpg

Editör: Tunahan Kalender