Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 92. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Tek listeyle gidilen seçimde İbrahim Turgut, kullanılan 72 oyun tamamını alarak Çaykur Rizespor'un 37. başkanı oldu. Turgut'a, eski başkan Tahir Kıran tarafından rozeti takıldı

Tahir Kıran ise yeni başkan olan İbrahim Turgut'a başarılar dileyerek, "Geçen sene tam da bu zamanlarda genel kurulumuz teveccüh gösterip bu şanlı görevi bize verdi. Futbolun kendine has çok çetin ve zor şartlarında bize verdiğiniz büyük destek ve güveniniz, bize daha da büyük sorumluluklar yükledi. Burada yaşadığımız sıkıntıları, uğradığımız haksızlıkları, karşılaştığımız engelleri ve en önemlisi Çaykur Rizespor’a yapılan hainlikleri tek tek anlatacak değilim. Tüm Türkiye’nin önünde hakemler tarafından gasp edilen puanlarımızı, ardından bu hakemlerin nasıl görevden alındığını ve nasıl geri geldiğini, tüm bu rezillikleri tekrar tekrar önünüze getirmeyeceğim. Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıkmıştık. Bu amacımızdan bir gün bile sapmadık. Rizespor camiasını hem saha içinde hem saha dışında en iyi şekilde temsil ettik. Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettiğimizden hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. Rizespor kimsenin cebine sığmaz demiştik. Nitekim ne benim, ne bir başkasının Rize’nin büyüklüğünün önüne geçmesi söz konusu dahi olmadı, olamaz. Ancak bilgi, birikim ve tecrübenin yeterli olmadığını bu süreç içinde anladım. Her platformda Rize ve Çaykur Rizespor’a desteğini bir an olsun üstünden eksik etmeyen camiamızın en büyük şansı hemşerimiz, en büyük taraftarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygımızı ve sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu bir bayrak yarışı. Biz bayrağı değerli bir arkadaşımıza devrediyoruz. İbrahim Turgut ekibiyle beraber taşın altına ellini koydu. Onlara istedikleri her türlü bilgiyi vermeye hazırız. Kendisine sonsuz başarılar diliyorum" cümlelerine yer verdi.

İbrahim Turgut ise geçmişten ders alıp yeni dönemde güçlenerek daha başarılı olmak için göreve geldiklerini söyledi.

Birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Turgut, "Çaykur Rizespor'un kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Bugün dört elle takıma sahip çıkmalıyız. Yönetim, takım ve taraftarı bir bütündür. İletişimi güçlendirerek camianın tüm paydaşları ile fikir alışverişi içinde olacağız. Çaykur Rizespor birlikte sevinen, birlikte üzülenlerin takımıdır. Bu bağlamda birlik içerisinde, altyapıdan üst yapıya bir bütünlük içerisinde başarıya ulaşrmak için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

spor-toto-1-lig-ekiplerinden-caykurrizesporda-kulup-baskanligina-ibrahim-turgut-secildi-7.jpg

ibrahim-turgut-1.jpg

ibrahim-turgut-2.jpg

tahir-kiran-1.jpg

tahir-kiran-2.jpg

tahir-kiran-ve-ibrahim-turgut.jpg

spor-toto-1-lig-ekiplerinden-caykurrizesporda-kulup-baskanligina-ibrahim-turgut-secildi-1.jpg

spor-toto-1-lig-ekiplerinden-caykurrizesporda-kulup-baskanligina-ibrahim-turgut-secildi-3.jpg

spor-toto-1-lig-ekiplerinden-caykurrizesporda-kulup-baskanligina-ibrahim-turgut-secildi-4.jpg

spor-toto-1-lig-ekiplerinden-caykurrizesporda-kulup-baskanligina-ibrahim-turgut-secildi-5.jpg

caykurrizegenclik-ve-spor-kulubu-dernegi-92-olaganustu-genel-kurul-toplantisi-ismail-kahraman-kultur-merkezinde-gerceklestirildi.jpg

Editör: Medya Laz