AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize’de bir grup ÇAYKUR mevsimlik işçileri ile görüşmesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile mevsimlik işçilerin sorunları ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü açıklamıştı. ÇAYKUR mevsimlik işçileri ise çalışma şartlarının iyileştirilmesini kabul etmeyerek kadro taleplerinin yerine getirilmesi için sosyal medyadan kampanya başlatmıştı. Bununla yetinmeyen ÇAYKUR mevsimlik işçileri kadro taleplerinin yerine getirilmesi için Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube binası önünde eylem gerçekleştirdi. Burada tepkilerini çeşitli sloganlar atarak gösteren mevsimlik işçiler kadro taleplerinin yerine getirilmemesi halinde sendikadan istifa edeceklerini dile getirdi.

Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir, eylemde bulunan işçilerin yanına giderek bir konuşma gerçekleştirdi.

63 yıldır alınamayan hakları ÖZ Gıda İŞ Sendikası’nın aldığını ve kendilerine güvenilmesini isteyen Kandemir, sendikalar arasında bir fark olduğunu kendilerinin 180 günü alırken dışardan ek protokolle anayasa maddesi haline getirdiklerini belirterek kadro için yasaya gerek olmadığına vurgu yaptı.

Kandemir, kendilerinin de kadro istediklerini açıkça söylediklerini ifade ederek zamanı geldiğinde miting ve eylem düzenleyeceklerini belirtti.

Mevsimlik işçilerden Öz Gıda İş Sendikasına güvenmelerini isteyen Kandemir, 63 yıldır alınamayan hakları ÖZ Gıda İş Sendikasının aldığını ve bundan sonra da alınacak hakların da ÖZ Gıda İş Sendikası tarafından alınacağını kaydederek, mevsimlik işçilerin haklarının korunması açısından çalışmaların ve görüşmelerin sürdürüldüğünü belirtti.

caykur-mevsimlik-iscileri-kadro-icin-eylem-yapti-1.jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-kadro-icin-eylem-yapti-5.jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-kadro-icin-eylem-yapti-3.jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-kadro-icin-eylem-yapti-4.jpg

Editör: Medya Laz