Bölgede 23 Çay fabrikasında yaş çay alımlarına devam eden Çaykur,üreticilere mesaj atarak 23 Ekim 2022 Tarihinde 3. Sürgün yaş çay alımını sonlandıracağını bildirdi.

Sahil kesimlerinde yaş çay alımlarının tamamlanmasının ardından yüksek kesimlerde ise çay hasadı devam ediyor. Birçok özel sektörün yaş çay kampanyasını kapatmasının ardından Çaykur tarafından yüksek kesimlerde alımlara devam edildiği belirtildi.

Boz ayıyı öldürme cezası 50 bin, yaban keçisini ise 250 bin lira oldu Boz ayıyı öldürme cezası 50 bin, yaban keçisini ise 250 bin lira oldu

Çaykur tarafından verilen bilgiye göre 3 sürgün döneminde bugüne kadar 166 bin 300 ton yaş çay alımı gerçekleştiği günlük alımların ise 1000 ile 1500 ton arasında seyir ettiği belirtildi.

Yüksek kesimlerde devam eden yaş çay alımlarında Çaykur a ait 47 çay fabrikasından 23 ünün bölgesinde çay alımlarının gerçekleştiği alınan yaş çayların açık olarak tutulan 14 fabrika bölgesine gönderildiği belirtildi.

23 Ekim 2022 Tarihine kadar yaş çay alımlarına devam edecek olan Çaykur bölgede 23 Çay fabrikasında yaş çay alımlarına devam ediyor. Sahil kesimlerinde yaş çay alımlarının tamamlanmasının ardından yüksek kesimlerde ise çay hasadı devam ediyor. Birçok özel sektörün yaş çay kampanyasını kapatmasının ardından Çaykur tarafından yüksek kesimlerde alımlara devam edildiği belirtildi. Çaykur tarafından verilen bilgiye göre 3 sürgün döneminde bugüne kadar 166 bin 300 ton yaş çay alımı gerçekleştiği günlük alımların ise 1000 ile 1500 ton arasında seyir ettiği belirtildi. Yüksek kesimlerde devam eden yaş çay alımlarında Çaykur a ait 47 çay fabrikasından 23 ünün bölgesinde çay alımlarının gerçekleştiği alınan yaş çayların açık olarak tutulan 14 fabrika bölgesine gönderildiği belirtildi.

Kaynak Linki = https://www.rizetvhaber.com/haber/caykur-cay-alimlarini-surduruyor-3141