Dünyanın en iyi 10 düğün fotoğrafçısının seçildiği yarışmasının kazananları belli oldu.

Çeçeva çay bahçesinde çektiği fotoğraf ile Rize Çayelili Fotografçı Ali Fuat Sarı finalist ödülüne layık görüldü. Sarı, yarışmada gelin-damat fotoğrafları, dünyanın dört bir yanından gönderilen fotoğraflar arasından 2 dalda aday gösterilmiş ve finalist ödülüne layık görüldü.
Ayrıca fotoğraflar Türkiye adına ödül alarak dereceye giren ve bu sayede Türkiye’yi temsil eden tek fotoğraf serisi oldu.

Ali Fuat Sarı kimdir?

1983 Yılında Türkiye'de Fotoğrafçı bir ailenin çocuğu olarak doğdu.  20 yılı aşkındır, Profesyonel Fotoğrafçılık ve Sinematografik Projelerde Çalışmaktadır.

Çalışmalarını ve Yaşamını Tükiye ve Almanya'da Sürdürmüştür. Çalışmalarını 20 yılı aşkın zamandır, bir aile şirketi olan; Sedef Fotoğrafçılık ve Film Yapım Hizmetlerinde sürdürmektedir.

Sarı, sırasıyla Çayeli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu Üniversitesi - İşletme - Yönetim ve Organizasyon, Mimar Sinan Üniversitesi - Özel Fotoğrafçılık Eğitimi, Anadolu Üniversitesi - Radyo Televizyon Sinema, Görsel İletişim Tasarımı ve Anakara Üniversitesi - İlahiyat Fakültesi’nde eğitimini tamamladı.

Sarı, evli ve 3 Çocuk Babasıdır.

Editör: Neco Yarıcı