Çaykur, şehrimizdeki çocukların çayla ve Çaykur'la ilgili duygu ve düşüncelerinin nabzını tutmak, çocukların Çaykur'u ve çayı daha iyi tanımaları ve resimlemeleri bilinciyle düzenlemiş olduğu resim yarışmasında çocuklarımız büyükleri düşündürecek, büyük bir beğeni ile seyrettirecek ve sevdirecek eserler ortaya koydular. Çaykur'un sosyal sorumluluk ve çocuklarımızın farklı yeteneklerini ortaya çıkarmak düzenlemiş olduğu, "Çocuklarımızın Gözünden, Çay ve Çaykur Resim Yarışması" bir hayli taktir ve beğeni topladı.

            Önsözünde  "Genç ressamlarımızla, gurur duyuyoruz" başlığı ile 36 sayfalık kitapçıkta toplanan ve Çaykur'un bir yıldır yayınladığı Çaylık isimli aylık dergisinin Haziran 2014 sayısı ile birlikte dağıtılan 30 yarışma resmi ve yarışmanın birincisi olan Elif Hüsna Kaplan  ikinci olan Hüseyin Özdemir isimli çocukların, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile makamında çekilen ödüllü fotoğraflarının yer aldığı görüntülerden oluşmaktadır. Geleceğin, genç ressamlarının onlarca renkli kalemle çizmiş oldukları her bir resimde çay ve Çaykur temalarının ağırlıkta olduğu kuru kalemli resimler her bir çocuğun resim konusunda ne kadar da yetenekli olduklarını ortaya çıkarmış oldu.

             Şahsim olarak şehrimizden genç ressamların yetişmesine yönelik bu projeyi hayat geçiren Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürümüz Sn. İmdat Sütlüoğlu başta olmak üzere Çaykur'un aylık yayınlanan Çaylık dergisi yayın kuruluna ve bu projeye emeği geçen tüm ilgilileri geleceğimiz olan çocuklarımıza vermiş oldukları  bu anlamlı değerden dolayı tebrik ediyorum.

            Çocuklarımızın gözünden, Çay ve Çaykur resim yarışması ile ilgili duygularını dile getiren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,"Çocuklarımız, geleceğe uzanan en önemli köprülerimiz ve aydınlık umutlarımızdır. Çocuklarımızın çayı sevmesi, çay kültürü ile yetişmesi, çay tarımının ve kültürünün asırlarca devam etmesi geleceğimiz için çok önemlidir. Çocuklarımızın gözünden, çay ve Çaykur başlıklı resim yarışmamızı bu düşünceyle hayata geçirdik. Çocuklarımızın ve ailelerinin bu yarışmaya gösterdiği ilgi bizleri bir hayli sevindirdi. Çocuklarımızı için Çaykur olarak artık çok daha farklı etkinlikleri hayata geçirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan böyle çocuklarımıza çay kültürümüz, çayımıza olan sevgimiz, çayımızın bizim için ne kadar değerli olduğunu öğretmeli ve vaktinde aktarmalıyız. Artık Çaykurunda genç kuşaklarımızla uçaklaşması gerekiyor" sözleri çocuklara olan sevgisini ve sorumluluğunu ortaya koyan çok yerinde özet cümlelerdi.

Bendenizde her biri geleceğin önemli ressamları olacağına inandığım ve bu yarışmada dereceye giren yavrularımız ve ailelerini kutlayarak birinciden başlamak üzere çocuklarımızın isimlerini köşemde sırası ile yazarak yazı arşivime tarihlemiş oluyorum. Elif Hüsna Kaplan, Hüseyin Özdemir, Nazlı Akgün, Efekan Adalı, Hiranur Topal, Name Mumcuoğlu, Zeynep Feyza Erbaş, Rümeysa Arslan, M. Kaan Erbaş, M. Eray Dinçer, Ceylin Keleş, Ceyda Civil, Aynur Özdemir, Diyarnaz Ocak, Harun Adalı, Fatma Güzel, Meryem Irmak, Handan Denizeri, Beliz Meral, M. Zakir Keleş, Beyza Arslan, Nevra Atagün, Edanur Karabulut, Salih Bayraktar, Baran Tan Çelebi, A. Efe Kaynarcalı, Rüveyda Yavaşı, Bahar Şimşek, Kardelen Bayraktar, Ceren Önder.