Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İlçeye bağlı Dikkaya Köyünde Kur'an-ı Kerim öğrenme kursu kursiyerleri her hafta iki hatim okuyor. Gün içinde İlmihal, İtikat, fıkıh ve siyer dersleri gören kursiyerler Perşembe akşamı ve Cuma günü de hatim okuyor.
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Dikkaya Köyü Asiye Günba nezaretinde açılan Kur’an’ı Kerim öğrenme kursuna yaş aralığı gözetmek sızın eğitim vermekte.

Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çeşitli kursların yıl boyu sürdüğünü ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu "Kurslara katılan kursiyerlerin talepleri bizler için önemli. Bizler Çamlıhemşin’de gerek Kaymakamlık gerekse de Belediye, Milli Eğitim, Muhtarlarımız ve vatandaşla istişarelerde bulunarak turizm potansiyeli yüksek olan Çamlıhemşin’imize istenen ve arzulanan kursları açıyoruz. Bu istişarelerde verimliliği ve akabinde o branşta başarıyı getirmektedir.

20 dakika içerisinde 2 litre su içen genç kadın hayatını kaybetti 20 dakika içerisinde 2 litre su içen genç kadın hayatını kaybetti

Dikkaya Köyümüz İlçemizin en büyük köylerinden biri ve burada çeşitli kurslarımız var. Bu kurslarımızdan biri de Kur’an Kursumuzdur.

Burada yaş grubu gözetmeksizin ilk etapta Elif Ba, Tecvit ve Mahreç öğretilmekte. Asiye Günba hocamız burada kursiyerleriyle mükemmel bir uyum içinde çalışmakta ve tüm kursiyerlerimiz Kur’an-i Kerimi yüzünden okumaktadır.” Diye konuştu.