Çamlıhemşin HEM Aşçılık Kursu Yöresel ve Organik menüsüyle kursiyerlerin ilgi odağı oluyor.Çamlıhemşin Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açtığı onlarca kurstan biri olan Aşçılık kursu bölge insanından özel ilgi görüyor.

Turizmle adı anılan Ayder yaylasının ön ayağı konumundaki Çamlıhemşin yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turisti bünyesinde misafir etmekte. Hal böyle iken bölgede gıda üzerine hizmet veren iş yerlerinindi özellikle yöreye özgü damak tadına hitap etmesi gerekir.

Bu bağlamda Çamlıhemşin HEM Bünyesinde açılan Aşçılık kursu özellikle girişimci kadınlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Kalifiye eleman sıkıntısı çeken sektöre bölgenin yemek kültürüne hakim iştiham yaratacak olan kursla ilgili geri dönüşler şimdiden kendini hissettirmeye başladı.

Halk eğitim merkez kursları birer fabrika gibi çalışırken kursiyerlerin özellikle genç nüfustan olması da düşünülen istihdam projesini destekler cinsten.Çamlıhemşin HEM’de açılan Kursta yöresel damak tatlarının yanı sıra hijyen kuralları ve ürünlerin verimli kullanılması konularında kursiyerlerin eğitim aldıklarını belirten Usta öğretici Sidal Savaş; “Kurallarına Göre Temel İşlem Sırasını Takip Ederek Sebzeleri Hazırlama, Sebzeleri Kurallarına Ve Tekniğine Göre Doğrama, Lezzet Verici Karışımları Kurallara Göre Hazırlama, Hazırladığı Sebze Ve Lezzet Verici Karışımları Hijyen Ve Sanitasyon Kurallarına Uygun Koşullarda Saklama Konularında Eğitim Verildiğini. Sözlerine ekledi.

Rize'nin Batısında Lise, Doğusunda Ortaokul Sorunu Çözülüyor! Rize'nin Batısında Lise, Doğusunda Ortaokul Sorunu Çözülüyor!

Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkez Müdürü Ertan Berberoğlu ise; “Kurumda özellikle bölgeye hitap eden kurslara ağırlık verdiklerini dile getirerek, açılan kurslar halk tarafından da benimsenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Halk Eğitim Merkezlerinde açılan ücretsiz kurslara bölge halkından talep ve ilgisinin yoğun olduğunu belirten Berberoğlu; Çamlıhemşin HEM olarak İlçe Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Belediyemizle koordineli şekilde istişareler yaparak İlçenin ve bölgenin ihtiyaç duyduğu kursları12 ay esaslı kursların yaygın eğitimde mevcut binamız içinde olduğu gibi İlçeye bağlı mahallelerimiz ve köylerimizde de aktif şekilde sürmekteyiz.” Diye konuştu.

Editör: Medya Laz