Fatih POYRAZ/ ANKARA, (DHA)- ANKARA'da, çaldığı otomobil ile kaçarken Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları ile anbean takip edilen şüpheli, polis tarafından yakalandı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Etimesgut Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Sincan ilçesinde otomobilin çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Kamu düzeni ve güvenliği ile can ve mal emniyetinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, trafik güvenliği ve kontrolünün sağlanması amacıyla kurulan KGYS kameraları ile şüphelinin bulunduğu araç tespit edildi. Trafikte kırmızı ışıkta beklediği belirlenen şüphelinin yanında trafik ekipleri yönlendirildi. Kaçmaya çalışan şüpheli, gelen destek ekiplerle yakalandı. Şüphelinin kaçmaya çalışması ve yakalanması KGYS izleme merkezi tarafından anbean kaydedildi. Gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'yağma' ve 'gasp' suçlarından tutuklandı. 

FOTOĞRAFLI 

Fındık bahçesinde domuz saldıran anne ve oğlu ağır yaralandı Fındık bahçesinde domuz saldıran anne ve oğlu ağır yaralandı

Kaynak: dha