Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Sevtekin Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği 'Buyur Burdan Kaç!' adlı oyun tiyatroseverlerle buluşturulerken elde edilen gelirle Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Yenişehir Belediyesi, Sevtekin Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği 'Buyur Burdan Kaç!' oyununu Mersinli tiyatroseverlerle buluşturdu. İstanbul Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Pelin Sıngın’ın girişimi ve Yenişehir Belediyesinin destekleriyle sahnelenen oyunun geliri ile Kıbrıs İlkokulu öğrencileri 23 Nisan’da Anıtkabir’e giderek, Ata’nın manevi huzuruna çıkacak.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu izledi. İki perde halinde sahnelenen komedi oyununun sonunda oyunculara ve Mersinli sanatseverlere teşekkür eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Bu buluşmaları tekrar edelim, sık sık bir araya gelelim. Bu vesile ile Kıbrıs İlkokulu öğrencilerimizi 23 Nisan’da Anıtkabir’e götürmüş olacağız. Sanatla böyle güzel bir amaca da hizmet etmiş olacağızö dedi.
İstanbul Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Pelin Sıngın ise, "Bugün sanatın toplumun farklı farklı alanlarına dokunuşunu bir kez daha gördük. Neydi bu dokunuş, Akdeniz ilçesinde bulunan Kıbrıs İlkokulundan bize, Beşiktaş’a uzanan bir sesti bu dokunuş. İdealist bir öğretmenimizin Sayın Ümit Gürbüz’ün fikri hür, vicdanı hür öğrenciler yetiştirmek için yoluna ufacık bir ışıktı bu dokunuş. Başkanımızın da belirttiği gibi oyunun geliriyle öğrencilerimizi Anıtkabir’e götüreceğiz. Özellikle çocukları Atatürk ile fikren, vicdanen ve bedenen buluşturmak görevimizdir. Bu bizim için bir başlangıçtır. İlk başlangıcımızı Başkanımızla yaptık, çok çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI 

Kaynak: dha