Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlar üzerinden mobil uygulama başlattı.

2021 yılında ilk olarak ‘e-Buski’ uygulaması ile uzaktan abonelik işlemlerini başlatan BUSKİ, şimdi de Android ve iOS mobil cihazlar üzerinden BUSKİ Mobil uygulaması başlattı. BUSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı mühendislerince geliştirilen uygulama, kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlıyor. BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün sunduğu bu yenilikle hizmet çıtası yükselirken, mobil uygulama sayesinde vatandaşların hizmete erişimleri de hızlanmış olacak.

Mobil BUSKİ ile kullanıcılar, Bursa genelindeki baraj doluluk oranlarını görüntüleyebilecekleri gibi abonelik başvurularını da yapabilecek. Bununla birlikte yapılan abonelik işlemlerinin takip edilebilmesine, borç sorgulaması ve güvenli ödeme yapılabilmesine imkan tanıyan uygulama, makbuz ve fatura dökümlerinin alınabilmesini de sağlıyor.  

Uygulama kapsamında; fatura ödeme noktaları, su kesintileri ve su analiz bilgileri de görüntülenebiliyor. Ayrıca vatandaşlar, öneri, şikayet ve isteklerini uygulama üzerinden iletebilecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Kaynak: dha