Bursa'da AYRO Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Küçükkaya öncülüğünde 11 iş adamı tarafından kurulan kısa adı TEKNOSİAD olan Teknoloji Sanayici İş Adamları Derneği, milli teknoloji hareketinin yeni markası olacak.BURSA (İGFA) - TEKNOSİAD Kurucular Kurulu Kent Ormanı'nda 1889 Bursa Double F restoranda bir araya gelerek kuruluş hedefleri ve çalışmalarını basınla paylaştı.

Teknoloji Sanayicileri İş Adamları Derneği TEKNOSİAD Kurucu Genel Başkanı Ayhan Küçükkaya; Türkiye'nin yerli ve milli yatırımlarını ardın sıra küresel piyasalara sunması ile teknoloji ve bağlantılı tüm sektörler ile birlikte sanayi sektörünün hızla geliştiğini söyledi. TEKNOSİAD olarak sektörde onlarca yılı aşkın tecrübesi olan üyelerin öncülüğünde, 'Milli Teknoloji Hareketi' parolası ile 'Yerli ve Milli Teknoloji Hareketi' başlattıklarına dikkati çeken Küçükkaya, Türkiye'nin en önemli ihracat kentlerinden olan Bursa'nın sanayi ve teknoloji alanlarında önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını söyledi.

Bursa'yı, Türkiye'nin en önemli teknoloji ve yazılım üstlerinden birisi olarak hedeflediklerini kaydeden Küçükkaya, "Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan teknoloji ve sanayi yatırımları ile Bursa, uzay ve havacılık teknolojileri için fırsatlar şehri olmuştur. Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi gibi iki güçlü eğitim markası ile kentimiz, ülkemize her geçen gün değer katmaktadır. İnanıyoruz ki, yerli ve milli teknoloji çalışmalarımız ile sanayi başta olmak üzere birçok sektörde öncü adımlar atılmasını sağlayacağız" dedi.

Bursa'nın merkez olarak seçilmesinde en önemli etkenlerden birinin kent dinamikleri olduğunu ifade eden Küçükkaya, "Başta Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat olmak üzere Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İbrahim Burkay, TOBB Yönetim Kurulu Üyemiz Özer Matlı ile sanayi sektörümüzün öncülerinin kentimize kattıkları değerler ile güçlenen ve Türkiye'ye güç katan bir kentte on yıllardır ekonomi üretiyoruz. TEKNOSİAD hususunda başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank olmak üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da her alanda desteklerini alacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Küçükkaya, hedeflerinin bir yıl gibi kısa bir sürede 100 üyeye ulaşmak olduğunu söyledi. 

ÖDÜNÇ: MİLLİ TEKNOLOJİ HAREKETİNİ ÖNEMSİYORUZ

Bu arada aynı zamanda TEKNOSİAD Kurucu Üyesi olan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise, Milli Teknoloji Hareketini önemsediklerini kaydetti. AK Parti hükümetleri olarak da her zaman gereken teşvik ve desteklerin süreceğini ifade eden Ödünç, TEKNOSİAD olarak atacakları adımlar ve gerçekleştirecekleri çalışmalarla sinerjiye Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin şahitlik edeceğinin söyledi. 

TEKNOSİAD Kurucular Kurulu; Ayhan Küçükkaya, Ömer Küçükkaya, Burak Fidanverdi, Orhan Özyazıcı, Emre Bahtiyar, Atilla Ödünç, Cihangir Balıkçı, Zafer Topbaş, Hüseyin Bingöl, Vedat Kahraman ve Ethem Okumuş'dan oluşuyor.