Fenerbahçe kafilesi maç için Rize'ye geldi Fenerbahçe kafilesi maç için Rize'ye geldi

“Fonte ile yarın sahada arkadaşlık olmayacak”
“Benim son dünya kupam olacağına eminim”
“Her şeyiyle maça hazırlandık, iyi durumdayız”
“En zor kurayı çektik”
Kaan ÜLKER / PORTO (Portekiz), (DHA) - A Milli Futbol Takımı oyuncusu Burak Yılmaz, “Biz laf olsun diye buraya gelmedik. Tamamen inanıyoruz. Biz hiçbir şeyi kabul edip gelmedik. Kaybedersek de kabul edip kaybetmeyeceğiz. Bunun olabileceğine yürekten inanıyorum” dedi.
A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı final maçında yarın Dragao Stadyumu’nda TSİ 22.45’te Portekiz ile karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadeleyi Alman Daniel Siebert yönetecek. Yardımcılıklarını ise Jan Seidel ile Rafael Foltyn yapacak. Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan A Milli Futbol Takımı Kaptanı Burak Yılmaz, “Biz de onlar da Dünya Kupası’na gitmek istiyor. Çok zor bir kura çektik, Portekiz ile Porto’da oynamak daha da farklı. Portekiz’de dünyanın en iyi oyuncusu ve ona yakın dünyanın en önemli oyuncularının en iyi liglerde oynadığını görüyoruz. Saygımız büyük ama buraya hiçbir şeyi kabul ederek, baştan yenilmiş gibi, elenmiş gibi düşünerek gelmedik. Bizlerin de hayali var, ulaşmak istediğimiz yerler var. Ülkemizi Dünya Kupası’nda temsil etmek istiyoruz. Sizlerin de bunu istediğini biliyoruz” diye konuştu.
“FONTE İLE YARIN SAHADA ARKADAŞLIK OLMAYACAK”
Milli futbolcu, Lille’den takım arkadaşı Jose Fonte ile ilişkilerinin iyi olduğunu belirterek, “Sahada arkadaşlık olmayacak demiş, çok doğru söylemiş. Onunla saha dışında her zaman arkadaşız, önemli başarılar yakaladık ama söylediği her şeye katılıyorum. Yarın sahada arkadaşlık olmayacak. Benim onu onun beni tanımasının avantaj ya da dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Çünkü bunlar tek maç, eleme maçı, her an her şey olabilir. İnşallah yarın günümüzde oluruz ve kazanan taraf biz oluruz” açıklamasında bulundu.
“BENİM SON DÜNYA KUPAM OLACAĞINA EMİNİM”
“Cristiano Ronaldo benim için dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu” diyen kaptan Burak Yılmaz, “Ona saygım var ve çok seviyorum. Onun son Dünya Kupası mı bilemem ama benim son dünya kupam olacağına eminim. Onun için sahaya çıkıp elimden geleni yapmak, ülkeme yardımcı olmak istiyorum, bundan önce olduğu gibi. Bu formayı taşımak her şeyden daha önemli, her genç kardeşimizin hayali, ben de buradayım ve kaptanım. Son dünya kupam olduğuna eminim, Ronaldo’nunkini bilemem. Buraya gelene kadar çok gurur, büyük mutluluklar yaşadım ve yaşattım. Gururlu bir şekilde yarın inşallah görevimi yapacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“HER ŞEYİYLE MAÇA HAZIRLANDIK, İYİ DURUMDAYIZ”
A Milli Futbol Takımı'nda çok formda oyuncular olduğunu belirten Yılmaz, “Kendi takımlarında çok formda oyuncularımız var. Ama biz Avrupa Şampiyonası’na giderken de çok formda, iyi durumda gittik. Futbol günlük. Futbolcunun yediği içtiği, uykusu, kendisine bakması, her şey performansı belirliyor. Ama ben iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum. Arkadaşlarımızın çok istediğini görüyorum. Özgüvenliler, bu çok önemli. Portekiz’in Lizbon’da oynadığı maçlarla Porto’da oynadığı maçlar daha farklı. Porto’da seyirci daha agresif. Buna hazırlandık. Her şeyiyle maça hazırlandık, iyi durumdayız. Futbol bu yarın ne olacağa tabii ki beli olmaz” dedi.
“EN ZOR KURAYI ÇEKTİK”
“Dünya Kupası elemelerine çok iyi başladık. Aslında lider de çıkabilirdik ama performans eksikliği başka şartlar, hal ve durumlar bizi ikinci olmaya itti” diyen Burak Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya Kupası’na başlarken Hollanda’nın olduğu grupta herkes onların lider çıkacağını düşünüyordu ama biz büyük bir atak yapıp liderliği ele aldık, kendi hatalarımızla ikinci olup play-off’a kaldık. Biz lider olsaydık, Hollanda, Portekiz, İtalya yarışıyor olacaktı. En zor kurayı çektik. Bu da futbolun güzelliği. Buralara gelmek de önemli. Norveç’i geçtik. Bunları kenara bıraktık, yarın elemeye konsantre olduk. Portekiz maçında gereğini yapacağımızı düşünüyorum.”
“BİZ LAF OLSUN DİYE BURAYA GELMEDİK”
Kaptan Burak Yılmaz, bir basın mensubunun, “Dünyanın en iyi oyuncusuna sahip ve eski Avrupa Şampiyonu’na karşı oynayacaksınız. Turu geçeceğinizi düşünüyor musunuz?" sorusuna ise şu cevabı verdi:
“Neden buradayız? Tabii ki mümkün. Biz laf olsun diye buraya gelmedik. Tamamen inanıyoruz. Kaybedebiliriz; Avrupa şampiyonu olmuş bir Portekiz, dünyanın en iyi oyuncusu olmuş Ronaldo’nun önderliğindeki bir takıma karşı oynuyoruz. Ama biz hiçbir şeyi kabul edip gelmedik. Kaybedersek de kabul edip kaybetmeyeceğiz. Bunun olabileceğine yürekten inanıyorum.”
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Burak Yılmaz’ın açıklamaları
(FOTOĞRAFLI)

Kaynak: dha