Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi Tamamlandı Konuyla ilgili dernek başkanı Pervin Yeğen Bir basın bildirisi yayımladı.

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği (BIZ DE VARIZ) Başkanı Berrin Yeğen basın bildirinde şunalar değindi.

 “Biz De Varız Derneği ve Kaçed Derneği’nin, Freedom House’nin desteğiyle yürüttüğü Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi (Civil Society Dialog for Strong Women Project) başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

 Proje teklif aşamasında mikro ölçekli bir proje olarak düşünüldüğü için maksimum 120 kişilik hedef gurubu belirlenmişti. Eğitimler başladıktan sonra hem proje eğitim materyallerine hem de eğitim programına büyük bir ilgi görmüştür. Bu ilgi ve alakayı geri çevirmemek için proje faaliyetlerine katılmayı isteyen bütün katılımcıların başvurusu kabul edilmiş ve toplam hedef gurubu sayısı 205’e yükseltilmiştir. Böylece her katılımcının başvurusu kabul edilmiş ve projenin çarpan etkisi büyük ölçüde artırılmıştır.

 Proje faaliyetleri kapsamında toplam 205 katılımcıya eğitim ve bilgilendirme seminerleri verilmiştir. Eğitimler ikişer gün sürmüştür. Eğitim başlıkları çok genel olarak düşünüldüğünde ‘’Kadın Dostu Şehir Uygulamaları’’, ‘’Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının güçlendirilmesi’’, ‘’Kadın Ve Kız Çocuklarının Hakları’’  ve “Engelli Kadın Hakları’’ndan oluşmaktadır.

 Proje kapsamında ayrıca 130 adet eğitim dosyası, 500’er adet broşür ve poster hazırlanmış ve çoğaltılmıştır.

 Derneğimiz ve proje ortağımız, bu projenin sürdürebilirliği için 2022 yılında da birçok etkinlik birlikte yapmayı prensipte anlaşma yapmıştır.

 Bilginize saygılarımızla sunarım.” Denildi.


 

Editör: Medya Laz