Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)- NİĞDE Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, 'Kırsal Kalkınma Destekleri' kapsamında verilen bireysel sulama sistemleri desteği için müracaatların 15 Mart`a kadar yapılabileceğini ve aynı zamanda destek verilen hibe konularına akıllı sulama sistemleri kurulumu da eklendiğini duyurdu.
Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği başvuru süresi 22 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ değişikliği ile 28 Şubat olan son başvuru tarihi 15 Mart mesai saati bitimine kadar uzatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan kırsal kalkınma destekleri kapsamında, bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hakkındaki tebliğ çerçevesinde 2022 yılı 17'nci etap uygulama rehberi 10 Ocak'ta yayımlanarak başvurular başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, "Akıllı sulama sistemleri kurulması başvuruları kapsamında da sensörler, tam otomatik fitreler, karıştırıcılı gübre tankları, debi kontrollü gübreleme pompaları, solenoid vanalar, meteoroloji istasyonları ve kontrol sistemleri gibi sadece tarla içinde kullanılan malzemelerin başvuruya ait parsellerde sisteminin çalıştırılması, eksiksiz montaj kontrollerinin yapılması ve tespit tutanaklarının düzenlenmesi de hibe desteği kapsamında değerlendirilecek" dedi.
Baş, 15 Mart’a kadar uzatılan başvuruların İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü'ne yapılacağını sözlerine ekledi. (DHA)

FOTOĞRAFLI
 

Kaynak: dha