Akaryakıt indirimi ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde! Benzin ve motorin fiyatları düşecek mi sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Rusya-Ukrayna savaşının ardından rekor seviyeleri gören brent petrolün varil fiyatı geçtiğimiz haftalarda yeniden 100 doların altına gerilemiş akaryakıt indirimleri peş peşe gelmişti. Geçen hafta yeniden tırmanışa geçen petrol fiyatları yeni haftada düşüşe geçti. Brent petrolün varil fiyatında yaşanan düşüş ile birlikte vatandaşlar benzin ve mazot indirim gelecek mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Beklenen indirim dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere pompaya yansıtıldı

BENZİN VE MAZOT'A İNDİRİM GELDİ Mİ?Benzin ve mazot fiyatları brent petrolün varil fiyatında yaşanan düşüş nedeniyle indirim beklentisine yol açmıştı. 30 Mart Çarşamba 00:00'dan itibaren geçerli olmak üzere motorine 1,55 TL'lik indirim yapıldı. Benzin fiyatlarında ise değişiklik yapılmadı.

Benzin ve mazot fiyatlarına indirim gelecek mi sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle küresel çapta yapılan ve atılan adımlar neticesinde brent petrol varil fiyatı inişli ve çıkışlı bir grafik izliyor. Savaşın başlamasının ardından tüm zamanların rekorunu kıran ve 139,1 dolar seviyesine kadar yükselen petrol fiyatları arzın arttırılacağına yönelik açıklamaların ardından 100 doların altına gerilemişti. Geçtiğimiz hafta yeniden tırmanışa geçen petrol fiyatlarının ardından benzin ve motorine yeni zamlar geldi. Brent petrol yeni haftaya ise düşüşle başladı. 110 dolar seviyesinden işlem gören petrolün varil fiyatında yaşanan düşüş nedeniyle benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Peki Benzin ve mazota indirim yapıldı mı?

30 MART GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da motorinin litre fiyatı yapılan indirimin ardından 22,08 TL'ye , Ankara'da 22,18 TL, İzmir'de ise 22,19 TL'ye geriledi. Benzin İstanbul'da 19,70, Ankara'da 19,78 ve İzmir'de 19,80 TL'den satışa sunuluyor.

Editör: Medya Laz