Ardeşen Belediyesi bünyesinde kurulması düşünülen ve gönüllülük esasıyla hizmet verecek olan Ardeşen Mehter Takımı için başvurular bekleniyor.


Konuyla ilgili Ardeşen Belediyesinden yapılan duyuruda “Belediyemiz Bünyesinde Kurulacak olan Mehteran takımı için gönüllü Mehteranları BEKLİYORUZ. Kayıt İçin Başvurularınızı Belediyemiz Beyaz Masa ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Yapabilirsiniz.” Açıklaması yapıldı.

Bu bağlamda Ardeşen Öğretmen Evinde yapılan toplantı ile kamu kurum ve kuruluşları başta olmakla birlikte Ardeşenli esnaf ve vatandaşlardan da gönüllülük esaslı Mehteran takımına kayıtlar için fikir alış verişinde bulunuldu.

Mehteran Takımı için yapılan toplantıya Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Ardeşen Belediyesi Başkan Basın Danışmanı Salih Navdar, ARİMDER Yönetim kurulu üyesi Zekeriya Döne, Okçuluk Dernek başkanı Orhan Parlağı, Ardeşen Turizm Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi İrfan Çalık, Malatya Mehteran Takımı Kurucusu Ümit Meşe, Ardeşen Belediyesi Halk Oyunları Usta Öğreticisi Eray Akman, Sağlık Sen Rize Temsilcisi ve Kaçkar Devlet Hastanesi İdari Personeli Sağlıkçı Hakan Buçan, Belediye Su ve gelir işleri birimi personellerinden Tamer Taşar ve Okan Kartal katıldı.

 

Ardeşen için düşülen Mehteran takımıyla ilgili ilk etapta gönüllülük esaslı kayıtların bekleneceğinin altı çizildi.

 

Haber: Murat UÇKAN
 

Editör: Medya Laz