Geçtiğimiz yıl Ardeşen'de 200 kg atık pil toplayan Cumhuriyet ilkokulu Öğrencileri tablet ve hediye çeki ile ödüllendirildi.

Ardeşen Belediyesi’nin, çevre ve insan sağlığının korunmasına katkıda bulunmak, geri dönüşüm uygulamalarının rolüne dikkat çekmek amacıyla başlattığı Atık Pil Toplama Kampanyası kapsamında geçtiğimiz yıl Ardeşen genelindeki toplam 11 ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayan Atık Pil Toplama Yarışması’nda Cumhuriyet İlkokulu, 200 kg atık pil toplayarak birinci oldu.

Cumhuriyet İlkokuluna Ardeşen Belediyesi tarafından Okula tablet, spor aletleri ve öğrencilere hediye çeki verildi.


Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Cumhuriyet İlkokulu'nu ziyaret ederek Okul Müdürü Murat Akın'a ve Öğretmenler başta olmak üzere duyarlılık gösteren tüm Veli ve Öğrencilere teşekkür etti. Geçtiğimiz yıl Ardeşen'de toplam 314 kg pil toplandığını Cumhuriyet İlkokulundan ise 200 kg atık pil geldiğini ifade eden Kahya, bu yılda atık pil kampanyasının devam ettiğini kaydetti.

Atık piller, içerdiği çeşitli kimyasallar nedeniyle çevreye zararlı olmasının yanı sıra dönüştürebilir birçok madde de barındırıyor. Doğrudan çöp kutusuna atılmaları tehlikeli olduğu gibi, geri kazanımı da engelliyor. Ardeşen Belediyesi’nin gerçekleştirdiği okullar arası Atık Pil Toplama Yarışması kapsamında kullanılmış pillerin toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor.

Editör: Tunahan Kalender