ALANYA, (DHA) - ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konaklı Mahallesi'nde vatandaşlara, projelerini anlattı, yapılacak etüt merkezinin müjdesini verdi.

Başkan Yücel, Konaklı Mahallesi'ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Batı Alanya'nın en önemli merkezlerinden olan Konaklı Mahallesi'nde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yücel, devam eden ve önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

'BÜYÜYORUZ, GÜÇLENİYORUZ, YAPILANIYORUZ'

Alanya nüfusunun arttığını dile getiren Başkan Yücel, şunları söyledi:

"Alanya'da 43 bin yabancı ikamet ediyor. Bizim merkezi bütçeden aldığımız para yüzde 30-35 civarında. Tabi bizde merkezi bütçe dışında bakanlıklardan aldığımız finanslar, desteklerle ve yatırımlarla belediyemizi iyi bir yere getirdik. Kendi dönemimize başlarken 82 taahhüt yapmışız, bunların neredeyse 40'ına yakınını bitirmişiz, taahhüt olarak koymadığımız 10'un üzerinde yatırım yapmışız. 20'ye yakın projemizin ise tamamlanması için çalışmalar sürüyor. Büyüyoruz, güçleniyoruz, yapılanıyoruz."

'VATANDAŞ VİZYON BEKLİYOR'

Vatandaşların istek ve taleplerine göre yatırımların şekillendiğini belirten Başkan Yücel, engelli yaşam merkezi, gençlik merkezinin 3 aylık süreç sonucunda hizmete açılacağını söyledi. Vatandaşın belediye başkanından beklentisini anlatan Yücel, şöyle konuştu:

"Yol, su ve alt yapı yapmak kimsenin umurunda değil. Artık bir belediye başkanından ve ekibinden vizyon bekliyor. Sağlıkta, eğitimde bana ne veriyor? Okul, yurt, kreş, kütüphane, etüt merkezi yaptırıyor mu? Vatandaş bunlara bakıyor. Çalışmalarımız devam ediyoruz. Konaklı ve Payallar bölgemizdeki projelerimiz ve hizmetlerimiz de devam ediyor. Bölgedeki en önemli eksiğin eğitim alanında olduğunu sizler de dile getiriyorsunuz. Konaklı ve Payallar bölgemizdeki vatandaşlarımız için yeni okul ve eğitim kurumları açılması için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca Payallar eski belediye binasını, bölgemizdeki çocuklarımızın faydalanması için etüt merkezine dönüştüreceğiz. 720 kişilik merkez yapacağız."

Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Yücel, not alarak en yakın zamanda eksiklerin giderilmesi için çalışmalara başlanacağını belirtti.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha