MANAVGAT, (DHA) - Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Beşkonak Köprülü Kanyon Kırkkavak mahallesinde yapılması planlanan mermer ocağına karşı çıkan vatandaşa destek olmak amacıyla ziyaret etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından özel bir firmaya mermer ocağı izni verilmesine, mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalle meydanında toplanan vatandaşlara Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de destek verdi. Kırkkavak mahallesinde bir araya gelen yöre halkı, sorunlarını ve sıkıntılarını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e aktardı. Sözen, mermer ocağına karşı Kırkkavak halkının yanında olacaklarını söyledi. Kırkkavak mahallesindeki toplantıya CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Doğan, belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile çok sayıda mahalle muhtarı ile vatandaşlar katıldı.

'BİZE KİMSE SORMADI, DANIŞMADI'

Manavgat Belediyesi'ne taş ocağı, mermer ocağı yaptırmak için görüş ve izin talep edilmediğini belirten Sözen, "Bizlere taş ocağı, mermer ocağı için görüş ve izin talep ettiklerinde bizler hayır cevabını veriyorduk. Bizlerin görüşlerini bildikleri için bize görüşümüzü sormamışlardır. Demokratik koşullar çerçevesinde bu taş ocağını, mermer ocağını burada istemediğimizin duruşunu ortaya koymak için buradayız. Halka rağmen burada kimse mermer ocağı açamaz. Biz Manavgat Belediyesi olarak halkın yanındayız. Bu konunun takipçisi olacağız, gerekli tüm girişimleri yapacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha