Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde 2008'de yapımına başlanıp, 2018'de tamamlandıktan sonra su tutan Adrasan Barajı yağışın etkisiyle doldu. Barajın dolmasına sevinen çiftçi hatıra fotoğrafı çekti.
Kumluca ilçesine bağlı Adrasan mahallesinde 2008 yılında yapımına başlanan ve 2018'de su tutulan barajın yağışlarla dolması çiftçiyi sevindirdi. Barajın dolduğu haberini alan çiftçiler su taşan alana gelip hatıra fotoğrafı çekti. Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, Adrasan Muhtarı Nail Aksoy, Batı Antalya Sulama Birliği Başkanı Semra Torun, ve DSİ Finike 133. Şube Müdürlüğü çalışanları barajda inceleme yaptı. Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, "2018 yılında yapımı tamamlanan baraj 4 yıldır dolmuyordu. Bu yıl baraj taştı. Mutluyuz gururluyuz" dedi.
Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce ise "Güzel yağış oldu. 'Dolmaz' dediler. Baraj dolu savaktan akıyor. Çok sevinçliyiz" diye konuştu. Batı Antalya Sulama Birliği Başkanı Semra Torun de Adrasan'da kartlı okumalı ve sayaçlı modern sulama sistemi kurduklarını anlattı.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha