DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli'ye göndermelerde bulundu.ANKARA (İGFA) - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Flash TV’de Orhan Uğuroğlu’nun sunduğu Serbest Bölge programında gündemi değerlendirdi.

Babacan'ın hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli vardı.

"Muhalefete düştükleri an parlamenter sistemi destekleyecekler" diyen Babacan, “Seçim günü geldiğinde kimin az oy alacağını, kimin çok oy alacağını halk belirleyecek. Öncelikle MHP arkasından da AK Parti şu anda hazırlamış olduğu tuzağa kendisi düşecek. 2018 seçim sonucuna göre bilgisayarda bir simülasyon yapıp ‘Kural farklı olsaydı’ şu kadar fazla vekil çıkartacaktık, kuralı değiştirelim’ çabası beyhude" diye konuştu.

“Sayın Erdoğan ‘Yuvarlak masadan bir şey çıkmaz’ demiyor muydu? Çıktı işte. Biz çıkarttık" diyen Babacan, "Kendileri Şubat 2021’de ‘yeni anayasa’ diyorlardı. Sayın Bahçeli ‘Yeni anayasayı yazmaya başladık’ diyordu. Topu topu iki partisiniz. Bitirin haydi, ortaya bir şey koyun. Biz sapasağlam parlamenter sistemi altı partili mutabakatla ortaya koyduk. Muhalefete düştükleri an bunu destekleyecekler.”

https://twitter.com/alibabacan/status/1506692384943329280

Kaynak: igf