Bölgeye her anlamda ciddi katkılar sağlayacak olan ArdeşenYusufeli bağlantı yolu projesinde mutlu sona yaklaşılıyor.

50 yıllık bir hayal olan ve son dönemde önemli adımların atıldığı projenin en önemli ayağı olan Ardeşen – Yusufeli bağlantı yoluyla ilgili Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i ziyaret etti.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz beraberinde AK Parti Tunca Belde Başkanı Muhammet Fırıncı, Tunca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Topal ile birlikte Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, AK Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, AK Parti Artvin İl Genel Meclis Üyesi Furkan Çakmak ile projeye ilişkin istişarelerde bulundu.

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz “50 yıllık hayalimize hızlı adımlar ile ilerliyoruz. Projemize ilişkin önemli bir ziyaret programı gerçekleştirdik. Bu kapsamda projemizi anlatma fırsatı bulduğumuz Kaymakamımız Sayın Kaptan ve Belediye Başkanımız Sayın Aytekin olmak üzere partili dava arkadaşlarımı teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Aytemiz “Bölge turizmimiz açısından büyük önem arz eden Ardeşen – Yusufeli bağlantı yolunun ihtiyacı ve önemi Rize – Artvin Havaalanı’nın ardından daha da artmıştır. Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve onayı çerçevesinde yapılan havalimanımızın bölge turizminin tüm destinasyonlarına büyük katkıları olacaktır. Bu kapsamda 2023 seçimleri öncesinde son aşamaya gelen Ardeşen – Yusufeli bağlantı yolunun proje ve sondaj çalışmaları sona erdi.” şeklinde konuştu.

Projenin tamamlandığında turizm merkezi olacak olan Tunca Vadisi ile Yusufeli ilçesinin bir bütün olarak hizmet vereceğine işaret eden Aytemiz “Ardeşen - Yusufeli bağlantı yolu ile alakalı il başkanımız Sayın İshak Alim ve Rize Milletvekillerimiz Sayın Muhammed Avcı, Osman Aşkın Bak ve Hayati Yazıcı ile birlikte projemizi son aşamaya kadar getirdik ve hepsinin destekleri ile tamamlayacağımıza inancımız tamdır.” Şeklinde konuştu.

“HERŞEY TUNCA İÇİN”

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, açıklamasının sonunda “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar aynı heyecan ve çalışma azmi ile ilerliyoruz. Bizdeki bu gücün kaynağı olan sevdamız Tunca sevdalımız Tunca’lı hemşerilerime daha iyi hizmet etmek, Tunca’mızı turizm başta olmak üzere birçok alanda en iyi şekilde tanıtmak için ekibimizle çalışmaya devam edeceğiz. Her şey Tunca için.” Dedi.

Editör: Neco Yarıcı