Zeynep Şadiye Alptekin

Bir kaç saat daha var..sonra sabah güneşi doğacak Gökhan anne baksana babamda bir tuhaflık var diye seslenecek bana...sonra ortalık karışacak.

Gökhan donacak bembeyaz olacak. Ben hemşirelere ona buna saldırmaya başlayacağım.

Kıyamet kopacak.. ortalık savaş alanına dönecek. Çünkü sen AYHANSIN. Çünkü sen benim baktığım BEBEĞİMSİN çünkü sen konuşmasanda nefesinle beni BESLEYENİMSİN çünkü sen ismine cismine bir sürü SIFAT yüklediğimsim. Çünkü sen gözyaşlarımda ki tuzlu EMEĞİMSİN. Çünkü sen gözümü açtığımda gördüğüm, ruhumu teslim edecekken AZRAİLİN şekline girdiğisin.... çünkü ben yokluğunda EZİLİP PARAMPARÇA olanım. Çünkü ben seni hala BEKLEYENİM. Çünkü ben 11 ay 29 gün 18 saattir her gün kirli sepetine kıyafetlerini atıp onları yıkayıp ütüleyip tekrar dolaba asıyorum.

Şapkalarının tozunu alıyorum. Ayakkabılarını parlatıyorum. Eve girerken kapıdaki ayakkabılarını kapıya doğru, evden çıkarken ayakkabılarını merdivene doğru koyuyorum.

Evdesin diye. Her gece saat 3-4 arası kapıyı dinliyorum. Anahtarınla açıp gireceksin diye. Hiç bir düzenini bozmuyorum. Belki gelirsin diye yoluna bakıyorum. Kimin seni nereye yazdığı önemli değil ben seni yüreğime yazdım AYHAN ALPTEKİN. Benim ben kafayı da kalbinide benimle bozduğun kadın.

Bu gün 1. Yılın. Benim için 1. Haftan yeni gittin. Bir şekilde geleceksin. Hiç gelmessen Azrail canımı almaya geldiğinde senin kılığında gelecek. Yani geleceksin ve ben seni bekliyorum SEVGİLİM ❤️

Ayhan Alptekin, 1993 yılında ilk kasetini çıkardı. Karadeniz temalı müziğin sevilen ve başarılı isimleri arasındaydı. İşte, Ayhan Alptekin hayatı.

AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?

Alptekin 1965 yılında Rize'de dünyaya geldi. Laz kökenli bir ailenin çocuğu olarak doğdu. 9 yaşında melodika ve mandolin çalarak müzikle ilgilenmeye başladı. 1982'de Grup Yıldızlar adlı müzik grubunu kurdu. Grup Yıldızlar 3 yıl boyunca Kemalpaşa ve Rize arasındaki ilçelerde düzenlenen düğün ve toplantılarda sahne aldı. Askerdeyken kanun, bağlama ve org ile programlar yaptı. 1993 yılında anonim destanlardan oluşan ilk kasetini çıkardı. 2002 yılında Mamuli adlı yapım şirketini kurdu. Mamuli'de Karadeniz temalı şarkılar bestelendi. Öldüğü tarihe kadar müzik hayatına devam etti. 6 Temmuz 2021 tarihinde beyin tümörü nedeniyle vefat etti.

Editör: Medya Laz