Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda bu yıl 14'ncüsü düzenlenen festival Yöre Sanatçıları ve ünlü isimlerin konseri ile başladı.Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’nda kaymakamlık, Belediye ve Ayder Turizm Derneği tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Ayder Kar Festivali başladı. Festivalin ilk gününde renkli görüntüler ortaya çıktı. Etkinliğe katılanlar otomobil şambrelleri, branda ve naylonlarla karda kaydı.

 

2007 yılında Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder yaylasında düzenlenmeye başlayan Ayder Kardan Adam Şenlikleri daha sonra adını 'Ayder Kar Şenlikleri' olarak değişmiştir. Geçen yıl Pandemi dolayısıyla gerçekleştirilemeyen festival bu yıl geçtiğimiz yıllarda düzenlenen festivallerde verilen konserlerle, yapılan yarışmalarla ve yaşanan renkli görüntüler ile festivale renk katıyor.

 

Cumartesi ve Pazar günü yapılan şenliklerde  Ayder Yaylasına araç girişleri kapatılarak misafirler 60 tane minibüsle sürekli aşağı ve yukarı taşınıyor.

 

Katılımcılar bir yandan soğuğu yaşarken, adrenalin ve müziğin coşkusunun zirveye ulaşırken, kar üzerinde yapılan ender şenliklerden biri olan şenliğe bu yıl 10 binlerce kişinin katılması bekleniyor.

 

Festivalde yöre sanatçılarının konserleri ile kar üstünde horon oynayanlar eğlenceli anlar yaşadı. Festival, yarın yapılacak etkinliklerle sona erecek.

 


 

Editör: Medya Laz