Başkan Kahya, Sevgi Evi Gönüldaşlarına teşekkür etti. İhtiyaçlı ve yardıma muhtaç bir tek aile bile olsa, onlara dokunmak kadar bizi mutlu eden daha güzel bir dünya işi olmadı.

Ardeşen'de İki Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 7 Yaralı Ardeşen'de İki Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 7 Yaralı

 

Ardeşen Belediyesi bünyesinde 2022 yılında kurulan ve ihtiyaç sahiplerine gıda, yakacak, kıyafet, mobilya, mutfak araç ve gereçleri temin eden Sevgi Evi gönüldaş çalışanları Selime Kahya, Ayşe Pınar, Nergis Keleş, Hative Akkaba Tektaş, Fatma Okutan, Şule Yalçınkaya, Hatice Okutan, Havva Katipoğlu, Sevda Dereci, Fadime Demir, Salih Navdar ve Muhammet Şeremet’e Başkan Kahya’dan teşekkür hediyesi verildi.

Elinde ihtiyaç fazlası 2. El veya sıfır eşyası olanlarla yardıma muhtaç kişi ve aileleri buluşturmak için köprü vazifesini gören Sevgi Evi Platformu, gönüllü çalışanlarıyla iki yıl boyunca yakacak, gıda, ev tekstili, mobilya, kıyafet, gıda ve hatta sıcak yemek gibi yaşamın idamesi için gerekli malzemeleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturmaya devam ediyor.

 Ardeşen Belediyesi bünyesinde kurulan Sevgi eviyle ilgili Başkan Avni kahya; “Ardeşen’li Gönüllülerimizin de desteğiyle oluşturulan Sevgi Evi İrtibat bürosunun bugün olduğu gibi gelecek yıllarda da İlçemizde bulunan birçok yardıma muhtaç aileye dokunacağına inancım tamdır.

Gönüllü çalışanlarımız şu güne kadar hiçbir karşılık beklemeden, Allah Rızası için bu görevi üstelenerek kimi zaman mesailerinden kimi zaman da özel zamanlarından ayırarak yardıma muhtaç ailelerin tespitinden ihtiyaç listelerinin oluşumuna ve yardımların bizzat kendilerine ulaşmasına kadar süreci yakinen takip ederek bu güzel görevi üstlenmişlerdir.

Bizler “Komşusu aç iken kendi tok yatan bizden değildir” Şiarıyla yetişmiş nesillerin evlatları olarak İlçemizde ve yakınımızda her kim ki yardıma muhtaç ise el uzatmak suretiyle bugüne dek yanında olmaya çalıştık, bundan sonra da gücümüz yettikçe olacağız.

Sevgi Evinde canla başla çalışan siz gönüldaşlarımızın her birini ayrı ayrı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Şeklinde konuştu.

Haber: Murat UÇKAN


Editör: Medya Laz