AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, Rize’de son 20 yılda gençlik ve spor hizmetlerine yapılan yatırım rakamları ve tesis sayılarını açıkladı. Milletvekili ve Adayı Avcı, 14 Mayıs seçimlerinde vatandaşlardan alacakları güçle birlikte şehrin geleceği olan gençler için yatırımları arttırarak devam ettireceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği Genel seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam eden Avcı, gençlik yatırımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Avcı, “2003-2022 yılları arasında Rizeli gençlerimiz için sporu, bilimi, sanatı keşfetmeleri adına tasarlanan gençlik merkezli ile sağlıklı ve dinamik bir Türkiye için inşa edilen spor tesislerinin yapımına yaklaşık 5 milyar TL, öğrenci yurtlarının yapım ve onarımına 2,5 milyar TL, toplamda 20 yılda 7.5 milyar TL’lik yatırım yaptık.” dedi.

“RİZE’DE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK DEDİK. 7 FARKLI PROJEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR, 6 ÇALIŞMAMIZ PROJE AŞAMASINDA”

Avcı, Rize’de yüzme bilmeyen kalmasın diyerek şehir merkezinde 2, Pazar ilçesinde 1 yüzme havuzunu hizmete açtıklarını ve bu tesislerde yüzlerce gencin yüzmeyi öğrenerek katıldıkları yarışmalarda derece elde ettiklerini ifade ederek, “Rize’mizde spor tesisleri ve öğrenci yurtları olmak üzere toplam 30 yeni tesisi gençliğimizin hizmetine sunduk. Bunlar arasında spor salonları, yüzme havuzları, gençlik merkezleri, sporcu kamp merkezleri, kano ve rafting merkezleri, stadyumlar, tenis kortları, öğrenci yurtları yer aldı. Vatandaşlarımızın görüşleri, talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz. Halihazırda il merkezi ve ilçelerimizde 7 farklı projede çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 6 farklı yatırımımız da projelendirme sürecindedir” diye konuştu.

Çamlıhemşin Yaylasında gördüğü yavru ayıyı biberonla besledi Çamlıhemşin Yaylasında gördüğü yavru ayıyı biberonla besledi

“LİSANSLI SPORCU SAYIMIZ 2002’DE BİN 898 İKEN 2022’DE 41 BİN 217’YE ULAŞTI”

Rize’ye kazandırılan yeni tesislerle birlikte Milli Takımlara çeşitli branşlarda çok sayıda sporcu göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Avcı, ““Gençliğimize yaptığımız yatırımların bir göstergesi olarak spor kulüplerimizin de sayısı arttı. 2002 yılında 53 olan Rize’deki spor kulübü sayımız 2022 yılında 155’e ulaştı. Çeşitli branşlarda 76 sporcumuzu da milli takımlara göndermenin mutluluğunu yaşadık. Yapılan hamlelerde birçok spor dalında lisanslı sporcu sayısında rekor artış yakalandı. Rize’de 2002 yılında bin 1898, 2014 yılında 29 bin 414 olan sporcu sayımız 2022 yılında 41 bin 217’ye ulaştı.” dedi.

ak-parti-rize-milletvekili-adayi-muhammed-avci-1.jpg

ak-parti-rize-milletvekili-adayi-muhammed-avci-2.jpg

ak-parti-rize-milletvekili-adayi-muhammed-avci-3.jpg

ak-parti-rize-milletvekili-adayi-muhammed-avci-4.jpg

ak-parti-rize-milletvekili-adayi-muhammed-avci-5.jpg

rizede-genclik-yatirimlari-1.jpg

rizede-genclik-yatirimlari-2.jpg

Editör: Medya Laz