ANTALYA,(DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ayşad Güdekli ve Doç. Dr. Sibel Hoştut ile Üniversite FM Genel Koordinatörü Suat Erdöl, Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), Antalya Devlet Opera ve Balesi ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na ziyarette bulundu.
ADT Müdürü Alpay Aksum'u ziyaret eden Güdekli, Hoştut ve Erdöl, genel olarak sezonluk oyunların tanıtımı ve üniversite öğrencilerinin Devlet Tiyatrosu oyunlarına nasıl yönlendirileceği konularında fikir alışverişinde bulundu. ADT Müdürü Alpay Aksum yapılacak iş birliğinden memnuniyet duyacağını söyledi. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Ayşad Güdekli "İnternet televizyonumuz var, Antalya'nın çok severek takip ettiği uzun yıllardır yayın hayatında olan radyomuz Üniversite FM var. Tanıtım konularında her ikisini devreye sokabiliriz. Sanata ve sanatçıya destek vermek öncelikli işlerimizden" dedi.
Daha sonra Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde bulunan Antalya Devlet Opera ve Balesini ziyaret eden Güdekli, Hoştut ve Erdöl, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Akın Ulutaş ile bir araya geldi. Ulutaş "İlerideki tüm etkinliklerimizin tanıtımlarında sizleri yanımızda görmek bizleri fazlasıyla mutlu edecek. Bu iş birliğimizin karşılıklı olarak amacına ulaşmasını diliyorum" diye konuştu.
İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sibel Hoştut ise halkla ilişkiler bölümü öğrencilerinin sunumlarında Antalya Devlet Opera ve Balesi kurumunu ele aldıklarını sanat kurumlarının sorunlarının neler olduğu konusunda tecrübe sahibi olduklarını ve çözüm için burada bulunduklarını dile getirdi.
Ziyaretlerin son durağı Atatürk Kültür Merkezi'nde bulunan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na oldu. Senfoni Müdürü Adil Özpınar, bahar döneminde yapılacak olan ve ilgi uyandıracak konserlerin heyecanlarını şimdiden yaşadıklarını dile getirdi. Üniversite FM Genel Koordinatörü Suat Erdöl ise 3 yıldan bu yana en düzenli haftalık konser tanıtımlarını Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile yaptıklarını söyledi. Ziyaretlerde Antalya'da bulunan devlet sanat kurumlarının ortak sorunlarının bulunduğu, tanıtım ve duyuruda sıkıntıların yaşandığını, mekânların konserler ve tiyatrolara uygun olarak yapılmadığını, salgının olumsuz etkileri dile getirildi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha