Ünlü şarkıcı Aslızen, Hovarda İzmir’de sahne aldı. İZMİR (İGFA)-  İzmirli hayranlarına müzik ziyafeti çeken Aslızen, yaza yeni bir hit parça yazacağını son olarak da Ebru Gündeş’in söz ve müziği kendisine ait olan Hayat parçasını muhteşem seslendirdiğini söyledi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aslızen, ‘Üreten sanatçılar gündemde olsun’ diyerek bazı şarkıcılara göndermede bulundu. Aslızen Hovarda İzmir’de ramazan öncesi İzmirlilere müzik ziyafeti sundu.

Birçok dizi ve filmde rol alan Aslızen, besteci kimliğiyle de ön plana çıkıyor. Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin ve son olarak da Ebru Gündeş gibi şarkıcılara bestelerini verdi.

"EBRU GÜNDEŞ ‘HAYAT’I MÜKEMMEL OKUDU"

Ünlü şarkıcı Aslızen, “Söz müzik bana ait ‘Hayat’ parçasını Ebru Gündeş seslendirdi. Muhteşem olmuş. Yeni besteler de var tabi. Bu ara o kadar çok sahne yaptım ki ne kızıma ne uyumaya vakit ayırabildim. Bu nedenle Ramazan benim için fırsat oldu. Yarım kalmış ve yeni yazmak istediğim şarkılar için start vereceğim. Yaza yine bir hit patlatırım. Her yaz bir hit çıkarıyoruz. Çalkala’yı en son yazmıştım. Çok sahne yapıyorum. Ömrüm uçakta geçiyor. Kıbrıs ve yurtdışı çok fazla olmaya başladı. Bazen sahneye ağırlık veriyorum. Bazen dizi ya da sinema oluyor. Bazen de eve kapatıyorum kendimi. Şimdi sahne zamanındayım. Yine evdeki stüdyomda kendimi nadasa bırakacağım.

"ARTIK İZMİRLİ OLDUM"

“11 yıldır İzmir’de yaşıyorum. İstanbul’daki evim de duruyor. Gelip gidiyorum. Burada Urla’da yaşıyorum. Buralar cennet. Kızım da burayı çok seviyor. Onun at sevdası var. Burada ata biniyor. İzmir’i kolay kolay bırakıpta bir yere gidemiyorum. Bende İzmir’i çok seviyorum. Artık İzmirli oldum.”

"HER SABAH 05:30’DA KALKIP ŞÜKREDERİM"

“Sahnede atıyorum her şeyi. Deli gibi spor yapmıyorum. Her sabah 05:30’da uyanıp meditasyon yapıyorum. Hangi saatte yatarsam yatayım 05:30’da uyanıp duamı ederim. Meditasyonumu yaparım. Sahip olduğum herşey için teşekkür ederim. Bu bile insanın bütün hücrelerini yenilemeye yetiyor.Çocuk aşkı, annelik, alkışlar, üretmek insanı diri tutuyor. Milyarlarca liram da olsa çalışmadan duramazdım.”

"ÜRETEN SANATÇILAR GÜNDEMDE OLSUN"

“Üreten sanatçılar gündemde olsun. İnsanlar ayıklamaya başladı. Ya bu işin okulunu okuyor olacaksın ya da üretiyor olacaksın. Boş beleş para kazanmasın kimse. Herkes bildiği işi yapsın. Ben en iyisini yaptığımı düşünüyorum. Çok mutluyum.”

Kaynak: igf