Sarp Sınır Kapısında Çocuk Kaçakçılığı

Sarp Sınır Kapısından bir Gürcü vatandaşının hareketlerinden şüphelenen polis, zorla açtırdıkları valizde 14 yaşındaki bir çocukla karşılaştı. Çocuğun, FETÖ'cü ailesine götürülmek istendiği anlaşıldı.

Sarp Sınır Kapısında Çocuk Kaçakçılığı

Artvin'in Hopa ilçesinde, Gürcistan uyruklu bir adamın, valiz içinde Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a sokmaya çalıştığı çocuk, görevlilerin dikkati sayesinde yakalandı. 14 yaşındaki çocuğun ailesinin FETÖ firarisi olduğu ve Gürcistan'da yaşadıkları belirlendi.

VALİZDEN 14 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇIKTI

Olay, bugün öğlen saatlerinde Sarp Sınır Kapısı'nda meydana geldi. Gümrük Muhafaza memurları, Gürcistan uyruklu ismi açıklanmayan bir kişinin hareketlerinden şüphelenip, valizi açmasını istedi. Ancak, bu kişi, valizi açmakta direndi. Bunun üzerine iki görevli, Gürcistan uyruklu kişiyi tutarken, bir görevli de valizi açtı. Valizden 14 yaşındaki bir çocuk çıktı.

ÇOCUĞUN AİLESİ FETÖ FİRARİSİ

İsminin S.K. olduğu belirlenen çocuğun ailesinin FETÖ firarisi olduğu tespit edildi. Çocuğun Gürcistan'da olduğu sanılan anne ve babasını görmek için sınırı geçmeye çalıştığı tahmin ediliyor. Gürcistan uyruklu kişi ve S.K. adlı çocuk polis tarafından gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER