Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ÜLKELERİNDEN yolculuğa çıkan Alman, İngiliz, Fransız ve Belçikalı karavancılar Arnavutluk'taki kamp alanında kurdukları dostlukla Türkiye'yi gezmeye karar verdi. Antalya'nın Demre ilçesinde rotaları birleşen grup, Türkiye turuna çıkmaya hazırlanıyor.

İnşaat mühendisi Eva Rehmet (27) ile arkadaşı Dennis Stephan (26), 26 Ekim'de Almanya'nın Mainz şehrinden karavanıyla tura çıktı. Aynı tarihlerde Belçika'dan yola çıkan öğretmen çift Leen Bisschof (32) ile Bram Boelens (33), Fransa'dan yolculuğa başlayan tırmanma eğitmeni Guillauma Antertz (23) ve İngiltere'den seyahat eden üniversite öğrencisi Jeo Bacer (23), Avusturya, Slovenya, İtalya, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ'ı geçerek Arnavutluk'a ulaştı. Arnavutluk'taki park yerinde tanışan karavancılar birlikte yolculuk yapmaya karar verdi. Arnavutluk ve Yunanistan'ı birlikte gezen grup, Yunanistan'da farklı rotada seyahat etmeyi tercih etti.

Alman karavancı çift, İstanbul, Bursa'yı gezdi, Uludağ'da kayak yaptı. Diğerleri de Türkiye'de belirledikleri farklı rotaları ziyaret etti. 4 karavancı, Muğla'nın Datça ilçesinde yeniden bir araya geldi. 4 karavancı, Köyceğiz, Dalyan, Istuzu Plajı, Fethiye'yi gezerek, Denizli'de Pamukkale'yi ziyaret etti. Antalya'ya giden grup, Konyaltı ilçesinde kaya tırmanışı yaptı. Tekrar Fethiye'ye giden grup sonrasında Kaş'a geldi. Kaş'tan da Demre'ye gelen grup Sülüklü Plajı'na kamp kurdu.

Alman Eva Rehmet, "Arnavutluk'ta bir hafta birlikte kamp yaptık. Ortak özeliklerimizin olduğunu gördük. Yunanistan'da ayrılmıştık. Tekrar Datça'da bir araya geldik. Ben ve erkek arkadaşım daha önce Türkiye'de sayamadığımız kadar tatil yapmıştık. Diğer arkadaşlarımıza Türkiye'yi, ve Türk insanını anlattık. Birlikte Türkiye'yi gezme kararı aldık. Buradan Olimpos'a, Konya ve Kapodokya'ya gideceğiz. Türkiye'nin doğası, tarihi, denizi, insanları bir harika. Hepimiz birer çaydanlık aldık. Karavanımızda Türk çayı içiyoruz. Türk mutfağı harika" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha