Ardeşen Merkez Camii Müezzini Ekrem Ataseven görevli olduğu camiye gelen küçük çocuğa öyle bir jest yaptı ki bunu gören her kes İslam’ın ne güzel bir din olduğunu bir kez daha idrak etti.

Ardeşen merkez camiinde müezzinlik yapan Ekrem Ataseven cami cemaati arasında namaz saatini bekleyen çocuğu mihrapta yanına alarak namaz kıldı.

Ezan okumuş ve cemaat yatsı namazı için ön safta yerini alarak imamın mihraba gelişini beklerken, ön safta olan çocuk İmamın namaz kıldırmak için mihraba yürüdüğünü görünce oturduğu ön saftan kalkarak İmam Ekrem Ataseven’e doğru koşarak ona sarılır. Bu sevgi karşısında İmam Ataseven çocuğu yanına mihraba alarak birlikte namaz kılarlar.

İmam Ekrem Ataseven sosyal paylaşım ağından şu paylaşımı yaptı; “Çocukluğumda camiye erkenden gider imamın arkasında namaz kılmak için en ön safa oturup beklerdim sonra yaşlı amcalar gelir "sen daha çocuksun" deyip beni taaaa arkalara gönderirlerdi öyle üzülürdüm ki....

Şimdi nerede bir çocuk görsem namaza gelen, bırak ilk safı genelde mihraba yanıma alıyorum büyüdüklerinde beni hayırla yad edeceklerine inandığım için.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Medya Laz