Ardeşen Belediyesi Başkanı Avni Kahya Ardeşen’imizin Kurtuluş Günü ile ilgili bir mesaj yayımlandı; “Bugün ilçemiz Ardeşen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü.

 1916 yılında Rus birliklerinin işgal ettiği topraklarımız, iki yıl sonra 1918 yılında Rusların topraklarımızdan geri çekilmesiyle tekrar özgürlüğüne kavuşmuştur.

 

Bundan mütevellit Milli mücadelemiz sırasında; bütün dünyanın adeta yok etmek istediği, esaret altında tutmak için büyük mücadele verdiği güçler karşısında esareti hiçbir zaman kabul etmeyen, istiklal ve bağımsızlığın anlamının ne kadar büyük olduğunu bilen ve bu uğurda canlarını seve seve veren bir ecdadın torunlarıyız.

 

Kemal Eksilmez'den Kaymakam Altay'a ziyaret Kemal Eksilmez'den Kaymakam Altay'a ziyaret

Ülkemizi son günlerde kökü dışarıda olan bölme planları yapanların hesapları hayalden öte asla gidemeyecektir. Bu saldırıların karşılığını bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ağır bedellerle ödeyeceklerdir.

Çünkü milletimiz ecdadından şehitliği miras aldı, gelecek nesillere de miras bırakmak için adeta fırsat bekliyor.

Ardeşen’in tarihini bildiğimiz gibi Ülkemizin de tarihini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Kutlanan bu tür programlar aslında bir tarih şuurunu uyandırmaktadır. Bunlardan ders çıkarmak bizim için önemlidir. Bu ülke ve millet için neler yapabiliriz ve nasıl başarılı olabiliriz diye daha şuurla çalışmalıyız.

Bu vesileyle son günlerde sınır ötesi operasyonunda kaybettiğimiz vatan evlatlarımızı, özgürlük, bağımsızlık ve kurtuluş için milletimizin de makus talihini değiştiren gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

 

Öte yandan; Rusya ile Ukrayna’ya arasındaki savaşa dikkat çekerek istiyorum.

Şu da bilinmelidir ki savaşın kazananı olmaz ve Savaşlarda hep kaydeden masumlar ve sivillerdir.

Orantısız güç kullanan şer odaklarına karşı her daim tepkimizi göstereceğiz.

 

Sözlerime burada son verirken Ardeşen’imizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 104. Yılını bir kez daha kutluyorum.” Dedi.

Editör: Medya Laz