Ardeşen’in doğal kaynakları değerlendirilecek. Hâlihazırda Ardeşen Belediyesi tarafından her evde şişelenebilir kalitede şehir içi içme suyu evlere verilmekte. Bu bağlamda Ardeşen ilçede ki bu kaliteli su rezervi ÇAYKUR tarafından değerlendirilecek.

 

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Ardeşen'de yapılması planlanan yeni projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Ayar, Ardeşen’de planlanan su ve meşrubat fabrikası ile Ardeşen'in 40 yıllık hayali olan OSB Komusunda yeni adımlar atılacağını vurguladı.

(Örnek Foto)

 

ARDEŞEN’E ÇAYKUR SU VE MEŞRUBAT FABRİKASI

 “Ardeşen’de Çaykur su ve meşrubat tesisleri yapmayı planlıyoruz. Yani Didi’de bunun içerisindedir. Ürünün taşıma maliyetlerinin yüksek oluşundan dolayı sadece bölgede tüketilen ürünlerin imal edileceği bir tesis olacaktır.”

(Örnek Foto)

 

ARDEŞEN OSB HIZLANACAK

 “Yine Ardeşen’de Organize Sanayi Bölgemizin projesini derli toplu hale getirip daha planlı adımlar atmayı planlıyoruz. Kalkandere’deki 2. OSB bölgesinin takipçisi olacağız ve oradaki çalışmaları hızlandıracağız”

 BU YIL RİZE’YE 108 KM DAHA YENİ DOĞAL GAZ HATTI

 “Rize’de doğalgaz gitmeyen ilçemiz kalmadı. Bu güne kadar ilimizde 624 kilometre doğalgaz hattı döşendi. 2023 yılında da 108 kilometre daha buna ilave olarak planlanmıştır. Bunun da yapımına başlandığını belirtmek isterim.”
(Örnek Foto)

Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı! Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı!

 (Örnek Foto)

Editör: Fatma Dereci