Ardeşen Belediyesi tarafından Deprem mağduru vatandaşlar için Beleidye Kademe tesislerinde imal edilen Çadırlar yerine ulaştı.

 

Ardeşen Belediyesi olarak Deprem mağduru vatandaşlara ulaştırma adına “Rize-Ardeşen Belediyesi Çalışanları Bağışıdır” adı altında yaşam alanı oluşturma için Hatay Samandağ İlçesine hareket eden yardım konvoyu ilk olarak Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığına ulaştı.

 

Hatay Samandağ İlçesi Deprem Koordinasyonluğunu üstelen Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ile bir araya gelen Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Belediye Başkan Yardımcısı Y. Kenan Hatipoğlu ve AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi Ardeşen ve Belediye olarak ne yapabiliriz konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Koordinasyonun hemen ardından yardım TIR’ı Ardeşen Belediyesi çalışanları, gönüllüler ve Antalya Sahil Güvenlik ekiplerince hızlıca küçük araçlara nakledilerek Samandağ İlçesindeki Mahallelere dağıtımı ve kurulumu gerçekleştirildi.

 

Valilik ve AFAD tarafından belirlenen deprem mağduru vatandaşlara kurulumu yapılarak teslime dilen çadırları alan vatandaşlar yaşanan depremin ardından Rize Ardeşen’den uzanan yardım eli için destek olan, bağışçılar olmak üzere aracı olanlara da teşekkür etti.

.

Öte yandan depremin en çok etkilediği çocuklar da unutulmadı ve Ardeşen Halkının emanetleri Çocuklara ulaştırıldı. Bu duygusal anlar için Belediye Başkanı Avni Kahya; “Bu kötü zamanlarda en çok ihtiyacımız olan tebessümü ve çocukların neşeli seslerini duymamıza vesile olan tüm hemşehirlrimizden Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

Belediye Başkanımız Avni Kahya şunları kaydetti. “Asrın felaketinde, Deprem bölgesi için Belediyemiz Kademe tesislerinde tasarladığımız “Rize-Ardeşen Belediyesi Çalışanları Bağışıdır” adı altında yaşam alanı Hatay Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kurmaya başladık. Destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah kabul esin.” İfadelerini kulandı.

Haber: Murat UÇKAN

Editör: Medya Laz