Ardeşen MHP Seçmeniyle Buluştu Ardeşen MHP Seçmeniyle Buluştu

Son yıllarda artış gösteren konut ve kira fiyatlarının vatandaşları büyük bir maddi çıkmaza soktuğunu söyleyen Eksilmez, "Günümüzde artık bu ekonomik şartlarda ev sahibi olmak dar ve orta gelirli ailelerimiz için imkansız haline geldi. Kiracı vatandaşlarımız ise ortalama 10 Bin TL gibi ciddi bir yükün altında kalıyor.’" ifadelerini kullandı.

Başkan adayı Kemal Eksilmez, kendilerinin Belediye Başkanı seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladıkları sosyal konut projesi kapsamında 2 bin konut inşa edeceklerini,  kar amacı gütmeden, faizsiz, uygun taksit ve uzun vade seçenekleri ile dar gelirli aileleri ev sahibi yapacaklarını müjdeledi.

KONUT VE KİRA FİYATLARINDA BÜYÜK İNDİRİME YOL AÇACAK
Bölgemizdeki konut ihtiyacını ve açığını ortadan kaldıracak olan 'Sosyal Konut Projesi' sayesinde konut ve kira fiyatlarının da düşeceğini söyleyen Eksilmez, "Zaman bizim için çok değerli bir hazinedir. Boşa harcayacak, oturarak kaybedecek bir saniyemiz bile yok." dedi.

PROJE DETAYLARI
Projenin detayları hakkında konuşan Eksilmez, "İlçemizde belirlediğimiz 60.000 m2'lik rezerv alanda 2.000 adet konutun yer alacağı büyük bir kampüs alan inşa edeceğiz. Kampusumuz içerisinde kreş, anaokulu, ilkokul ve ortaokul olacak. 10.000 m2'lik bir yeşil alan ve spor alanları ile çocuk parkları ve okuma salonları da yer alacak." dedi.

Kaynak: Ardeşen News