Tüm Türkiye Genelinde Başlayan Proje kapsamında, Rize İl ve İlçelerinde 244.000 fidan dikiliyor.

 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü etkinlikleri kapsamında yurt genelinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Türkiye Yüzyılına Nefes ol projesi kapsamında Rize’nin Ardeşen İlçesinde de fidan dikildi.

 

Tüm yurtta olduğu gibi Rize ili ve İlçelerinde de 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidanlar toprakla buluştu.

Geleceğe bir nefes olmak adına fidan diken Ardeşen İlçe Erkanı, Ardeşen Turizm Fakülte fidan dikim alanına 210 adet likapa (Yaban Mersini) elma ve ceviz ağacı dikti.

 

Ardeşen Turizm Fakültesi yerleşkesinde yapılan Fidan dikim etkinliğine İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Sayit Albayrak, İlçe Jandarma Komutanı Erdal Yıldırım, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Mevlüt Altı, İlçe Tarım Müdürü Serkan Bilir, İlçe Orman İşletme Şefi Sedat Yılmaz, İlçe Halk Eğitim Müdürü R. Hakan Bozkan, İlçe Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Ardeşen Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Sadık Yerebakan, Ardeşen Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri Fatih Öney ve Mehmet Bozkan, AK Parti Ardeşen İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Okutan ve yönetim kurulu üyeleri, Ardeşen Turizm Fakültesi Öğretim Üyeleri, öğrenci temsilcisi Seyahat hizmetleri bölümü öğrencisi Dursun Ali Tekin ve vatandaşlar katıldı.


Önceden belirlenmiş ve hazır edilen alana fideler dikildikten sonra Ardeşen Belediyesi tarafından her bir dikili fideye can suyu verildi.Konuyla ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya şunları kaydetti; “Tüm Türkiye Genelinde T.C. Orman Bakanlığımız himayelerinde Başlayan Proje kapsamında, Rize İl ve İlçelerinde 244.000 fidan dikiliyor. Bu kapsamda İlçemiz Turizm Fakültesi yerleşkesinde oluşturulan alana 210 adet (likapa, elma ve ceviz) fidelerinden oluşan ağaç dikimi gerçekleştik.

Dikilen her bir ağaç ülkemize bir nefes olsun inşallah.” Diye konuştu.


Editör: Tunahan Kalender