Özellikle başta Fatih mahallesi sahil caddesi güzergahı olmak üzere ilçenin birçok noktasına gelişigüzel park edilen ve yaklaşan yaş çay sezonuyla birlikte sayıları artması beklenen TIR ve kamyonlar nedeniyle hem vatandaşlar hem de sürücüler mağduriyet yaşıyor. 

Bazen ise bu noktalarda yer bulamayan şoförler araçlarını evlerinin önüne park etmek zorunda kalıyor.  

Vatandaşların ve sürücülerin sıkça tepki gösterdiği bu durum sonrası Ardeşen'e bir TIR ve kamyon parkının kazandırılması önemli bir konu haline geldi.  

Sürücüler de Mağdur 

Ardeşen'de evlerine yakın noktaya TIR'larını park etmek zorunda kalan sürücüler ise bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirerek, "Bizler sürücüler olarak TIR'larımızı gelişi güzel park etmekten rahatsızıs ama mecbur kaldığımız için park ediyoruz. Öyle olunca vatandaşlar da rahatsız oluyor, trafik yönünden de sorun yaşıyoruz. İlçemize bir an önce bir TIR ve kamyon parkı kazandırılması herkes için önemli bir konu'' diyerek TIR parkı yapılmasının önemine dikkat çekti. 

Yaya Öğrenciler 

Öte yandan, araç sahiplerinin mazot hırsızlığına karşı önlem almak amacıyla, güvenlik kameralarının yoğun olduğu okul çevrelerini park alanı olarak kullanması da yaya öğrenciler için teklike oluşturuyor. Zira, okul güzergahındaki kaldırımlara araçların park etmesinden dolayı araç yolu üzerinde yürümek zorunda kalan öğrenciler, okul giriş ve çıkış saatlerinde yoğunlaşan araç trafiğinin ortasında kalarak tehlike yaşıyor.

Ardeşen TSO’dan Başkan Atagüne Ziyaret Ardeşen TSO’dan Başkan Atagüne Ziyaret

Kaynak:Ardeşen News

Editör: Medya Laz