Ardeşen Belediyesi tarafından başarılan ve sokağa terkedilmiş hayvanlara yeni yuvalar bulma amacı güdülen proje kapsamında İlçe genelindeki okullara kafes ve köpek kulübeleri teslim edildi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Merkez Fatih İlkokulunda yapılan bir programla projenin tanıtımı yapılmıştı.

Hayvan sevgisini ve bilincini geliştirme adına Ardeşen Belediyesi tarafından start verilen proje; ilk etapta okullarda uygulanan proje ilerleyen zaman zarfında toplu konutlar, Siteler, müstakil evler, iş Merkezleri ve kamu kurumları gibi alanlarda isteğe bağlı şekilde uygulanarak sokak hayvanlarına yeni yuvalar amaçlamakta.

Konuyla ilgili Belediyeden yapılan açıklamada; “Hayvan sevgisinin toplum yaydığı pozitif enerjinin doğaya ve çevreye daha duyarlı bireyler olmamızı tetikleyeceğine inanmaktayız. Belediye olarak İlçemizde uygulamaya başladığımız iyilik hareketimize destek veren başta İlçe Kaymakamlığımız olmakla birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” Açıklaması yapıldı.Ardeşen Belediyesi Tarafından Başlatılan Hayvan Dostu Okul Projesinde Pilot Bölge seçilen okullara barınak kafesleri ve köpek kulübeleri teslim edildi.

Ardeşen Belediyesi Hayvan Dostu Okul Projesi kapsamında İlçede Eğitim Öğretim veren;

1-Denizcilik Lisesi.

2-Işıklı 60. Yıl İlköğretim Okulu

3-Fırtına Vadisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4- Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi

5- Nene Hatun Anaokulu

6-Türk Telekom Anadolu Lisesi

7-Merkez Fatih İlkokulu

8-Cumhuriyet İlkokulu

9-Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

10- Lokman Hekim mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulların uygulama alanlarına kafes çerçeve ve köpek kulübeleri teslim edildi.


Editör: Medya Laz