Ardeşen Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve beraberinde Şube Müdürü Nazım Aksoy ile birlikte Ardeşen Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ziyaretimizle burada Okul Müdürü Sami Kemal Oğuz ve Okul Müdürleriyle bir araya gelerek okul başarısını artırmak için yapılabilecek konular hakkında istişarelerde bulundular.

Hiç şüphesiz okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve okul çalışanları okullarının başarılı olmasını isterler.  Veliler öğrencilerini başarılı olarak bilinen okullarda okutmak için türlü fedakârlıklara katlanırlar. Öğretmenler çoğunlukla başarılı olarak bilinen marka olmuş okullarda çalışmayı arzu ederler. Okulun başarısı, okuldaki yöneticilerin ve öğretmenlerin bir nevi karne notu olarak görülür. İlçedeki okulların sınavlarda almış oldukları dereceler İlçe Milli Eğiti Müdürlüğünün başarısı veya başarısızlığı olarak görülür. Başarılı okulun müdür ve öğretmenlerine başarılı personel gözüyle bakılır. Bu anlamda Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Okul Başarısını Artırmak İçin Yapılabilecek çalışmalar başlatıldı.

Bu manada Ardeşen Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve beraberinde Şube Müdürü Nazım Aksoy ile birlikte Ardeşen Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ziyaretimizle burada Okul Müdürü Sami Kemal Oğuz ve Okul Müdürleriyle bir araya geldi.

Konuyla ilgili yapılan ziyaretler kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar şunları kaydetti; “Değerlerimiz Işığında Başarıyı Artırma ve Değerlendirme çalışmalarımız Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ziyaretimizle devam ettik. Teşekkürler NFK Ailesi.

Teşekkürler Öğretmenim.” İfadelerini kullandı.

Editör: Tunahan Kalender