Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Navdar ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilçedeki bazı basın yayın kuruluşu temsilcileri geçtiğimiz ay ki atama kararı ile Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Fatih Günel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İlçedeki en önemli sorunların başında trafik sorunu geldiğini ifade eden Günel, önümüzdeki süreçte ilçedeki aktif MOBESE sistemleri ile sorunun çözümüne odaklanacaklarını söyledi.

Şehir merkezinde ve sahil yolu geçişinde meydana gelen trafik kazalarının ana sebebinin kural ihlali olduğunu belirten Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Fatih Günel, "Söz konusu kural ihlallerinin önüne geçebilmek için 24 saat aktif olan MOBESE sistemimiz üzerinden denetimleri sıklaştıracağız. Kuralları ihlal eden sürücülere de cezai işlem uygulayacağız. Bu konuda radikal ve kalıcı bir çözüm getirmek istiyoruz." dedi.

Hatalı park sebebi ile bir çok trafik kazasının da meydana geldiğini belirten Günel, "Özellikle Ardeşen Sahil Caddesi üzerinde çok sayıda kamyon ve tır parkı söz konusu. Gelişi güzel park eden ağır tonajlı araçlar, hem mevcut yolun şerit sayısını düşürüyor, hem de görüş açısını kısıtlıyor. Bu da trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Biz buralara park yasağı koyduk, tabelalarla da bu bölgelerde park yasağı olduğunu ilan ettik. Ancak, yine de park eden araçlar var. Biz bunlara da cezai işlem uygulamaya başladık." dedi.

İlçedeki trafik kaza oranlarına baktıklarında en çok kaza olan bölgelerden bahseden Günel, "Özellikle Fırtına köprüsü bölgesindeki Ardeşen/Çamlıhemşin yol ayrımındaki dönel kavşakta kural ihlalinden ötürü trafik kazası meydana geliyor. Yani vatandaşlarımız kurala uysa, orada trafik kazası meydana gelme olasılığı çok düşük. Çünkü, kavşak içerisindeki araçların geçiş üstünlüğü var. Vatandaşlarımız kavşak içerisindeki araçlara öncelik tanısa hiç bir problem kalmayacak. Ayrıca bir diğer bölge olan ilçe girişlerinden biri olan liman kavşağı. Burada da net bir görüş açısına kavuşmadan tali yoldan ana yola giren araçlar kazaya sebebiyet veriyor. Vatandaşlarımız bu bölgede de net bir görüş açısına kavuşmadan hamle yapmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Editör: Tunahan Kalender