Ardeşen İlçe Müftü vekili Savaş Yaylalı ve beraberlindeki heyet Belediye Başkanımız Avni Kahya’ya bir ziyarette bulundu.

Yapılan ziyaretle ilgili Başkan Kahya şunları kaydetti; “İçlinde bulunduğumuz Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Ardeşen Müftü Vekili Savaş YAYLALI ve beraberindeki din görevlisi hocalarımızın bu nazik ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ederken; bu yıl "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" teması ile eda edilen Mevlid-i Nebi Haftası önce tüm İslam âlemine ve ardından biz Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.” Dedi.


Tüm İslam alemi için önemli bir yer tutan Mevlid-i Nebi Haftası; Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile Mevlid-i Nebi Haftası tarihlerinin bu yıl yakın zamana denk gelmesi nedeniyle birlikte idrak edileceği Diyanet işleri tarafından duyuruldu.

Mübarek bir gün olan Mevlid-i Nebi Haftasının ne olduğu vatandaşlar tarafından araştırılması kapsamında da yurt genelinde Müftülükler tarafından bir dizi etkinlik ve ziyaretler yapılmakta.

Editör: Tunahan Kalender