Ardeşen'in Yeni Başkanı Enver Atagün Mazbatasını Aldı Ardeşen'in Yeni Başkanı Enver Atagün Mazbatasını Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünün belirlediği kriterlere uygun olarak yurt genelinde tüm MTSK (Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu) alanlarının düzenlenmesi başladı. Bu bağlamda Rize’nin Ardeşen İlçesinde de MTSK alanının yeri değişti.


Bakanlıkça istenen şartlar şu şekilde sıralandı; Sınav alanlarında ve sınav güzergâhında farklı türde araç özelliklerine göre yer alan geri park etme, L park alanı, 25 metre geri gitme ve eğimli yolda aracı durdurup tekrar hareket ettirme alanı, ani fren alanı, sinyalize edilmiş dönel kavşak, üç veya daha fazla kollu kontrollü ve kontrolsüz kavşaklar ile motosiklet grubu için sınav alanları (slalom, sekiz çizme, 20 metre sarı çizgiden geçiş, 30 metre hızlanma ve frenleme alanı, engelden kaçma ve ani fren) yerleri olması gerekiyor.


Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar kendi kişisel paylaşım ağından yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi; MTSK Sınav Alanlarını Şube Müdürümüz Nazım AKSOY ile kontrol ettik. TIR geri park alanında dökülen dolgu malzemeleri Özel İdare ekiplerimizin destekleriyle kaldırılıp alan hazır hale getirildi. Özel İdare ekiplerine teşekkürler.” Paylaşımı yapıldı.

Editör: Medya Laz