Rize’nin Ardeşen İlçesinde 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinlikleri yapıldı.

 

Rize’nin Ardeşen İlçesinde 12 Mart tarihinde yapılması planlanan 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı hava muhalefeti nedeniyle birkaç kez ertelenmiş ve nihayetinde 16 Mart 2022 Çarşamba günü Ardeşen Arpalan Ortaokulu konferans salonunda tamamlandı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yavuz Selim Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanarak sunulan programa Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Ardeşen Belediye Başkanı AVNİ Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Kamu Kurum ev Kuruluşlarının Müdürleri, siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan gür bir sesle okunmasıyla başladı. Sırasıyla Günün anlam ve önemine binaen konuşmalar şiirler ve Yavuz Selim Ortaokulu öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan İstiklal Marşımızın Kabulü adlı tiyatro eseri sahnelendi.

Tiyatro eserinin sonunda kurtuluş mücadelesi şehitlerinin temsilen yapılan bireysel sunumlarda salonda duygusal anlar yaşanırken sahnelenen oyun izleyici tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Program 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında resim, şiir ve kompozisyon dallarında ödül alan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Haber: Murat UçkanEditör: Medya Laz