Tüm yurt genelinde olduğu gibi Rize’nin Ardeşen İlçesinde de çeşitli anma etkinlikleri tertip edildi. İlçede Bayraklar yarıya çekildi, siren sesleriyle Ataya saygı ve minnet gösterildi.

 

Rize’nin Ardeşen İlçesindeki anma töreni İlçe Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başladı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunumunun ardından 09.05 geçe siren sesleriyle 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal marşımızın okunmasıyla göndere çekilen bayraklar daha sonra ataya saygı ve tüm ülkenin yasta olduğunu gösterme adına yarıya indirildi.

 

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri Ardeşen Alparslan Ortaokulu Şehit Jandarma Er Aydın Bodur Konferans salonunda devam etti.

Buradaki anla programı İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Program sırasıyla günün anlam ve önemine binaen konuşmalar, Atatürk’ün cenaze töreni videosu, Atatürk ve Çoban adlı tiyatro, öğretmen Atatürk adlı şiirin okunması, Bir resim yap adlı şiirin okunması, Atatürk ve İngiliz ataşesi adlı şiir, Avustralyalı bir annenesin ataya mektubu, Atatürk ve İngiliz Kral adlı Tiyatro, Koro ve Oratoryo, günün anlam ve önemine binaen yapılan çeşitli dallardaki yarışmalarda dereceye girenlere ödül töreni ile son buldu.

Ardeşen’deki anma törenine İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Avni Kahya İlçe erkanı, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, STK Başkan ve temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Editör: Tunahan Kalender